سفیر ام اس بهناز جعفری به بیماری ام اس دچار شد

منبع: روزگار

218

1399/4/6

12:14


سفیر ام اس بهناز جعفری به بیماری ام اس دچار شد

بهناز جعفری بازیگر خوب کشورمان در صفحه  شخصی اش از ابتلایش به ام اس خبر داد او پیش از این به عنوان سفیر ام اس از سوی انجمن ام اس ایران معرفی شده بود وی (زاده ۱۳۵۳، تهران) بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ایران است. زمان زیادی از خبر ابتلا آتنه فقیه نصیری هنرمند سینما و تلویزیون ایران به بیماری ام اس نگذشته که خبر ابتلا بهناز جعفری به این بیماری، جامعه هنری و طرفدارانش را متاثر نموده است.

 

بهناز جعفری,بیماری ام اس بهناز جعفری,بهناز جعفری عکس,بیماری بهناز جعفری

 

در مراسم روز جهانی ام اس که در سالن سبز مرکز همایش های پارک پردیسان برگزار شد بهاره رهنما از ابتلای بهناز جعفری به بیماری ام اس خبر داد و از او به عنوان دوست قهرمان و دوست داشتنی و بازیگر بسیار متفاوت سینما، تلویزیون و تئاتر ایران یاد نمود. بهاره رهنما در ادامه، حرف زیبای بهناز جعفری را نقل کرد، او گفته بود: در بیمارستان هنگام پالس تراپی، با دیدن قطرات سرم به فکر افتادم آنها چقدر شبیه دانه های تسبیح هستند و آن لحظه با دانه دانه ی هر قطره اسم خدا را بر زبان آوردم و در این فکر بودم چقدر بابت چیزهای خوبی که تا حالا وجود داشته یادم نبوده که بگویم حالم خوب است!

 

بهاره رهنما با دعا و آرزوی سلامتی برای خانم بهناز جعفری گفت: می دانم او بسیار قوی است و امروز را هم یکی از شوخی های زندگی اش می داند. او در پایان به حاضرین توصیه کرد حال کنید با این عمر دو روزه

 

گفتنی است که بهناز جعفری امروز در صفحه شخصی اش خود از ابتلایش به ام اس خبر داد. او پیش از این به عنوان سفیر ام اس از سوی انجمن ام اس ایران معرفی شده بود.

 

بهناز جعفری,بیماری ام اس بهناز جعفری,بهناز جعفری عکس,بیماری بهناز جعفری

 

 : بیماری آتنه فقیه نصیری یامن یاهمه‌ی ما اسم دارد : «ام اس» مخفف مولتیپل اسکلروزیس است که قطعا خاطر هیچکداممان به خوبی نمی‌ماند؛ اسم قلمبه سلمبه‌ای است و احتمالا در تکرار چند باره‌اش زبانمان می‌گیرد و شاید اسباب خنده‌ی خود و اطرافیانمان شویم.حالا که این قصه قرار است به نام بیماری آتنه فقیه نصیری یا بیماری بهناز جعفری یادمان بیاندازد چیست و چه شکلی است و از کجا می‌آید و چه می‌کند، وظیفه ی خود می‌دانم ضمن الصاق نامم به این بیماری، بدین وسیله نکات مهم، صمیمانه و کمی شخصی را خدمت شما سروران، عزیزان، دوستداران، طرفداران و خدایی ناکرده حاشیه‌سازان اعلام کنم و آن اینکه لطفا بنده را به غیر از شکل و شمایلی که پیش از این می‌شناختید و به خاطر می‌آوردید جور دیگری تصور نکنید. نه شاخ درآورده‌ام، نه کج شده‌ام و نه عجیب و نه غریب، من هم مثل خیلی های دیگر زندگی می‌کنم، شاید فقط کمی زودتر خسته شوم. من همچنان با پاهای خودم از پله‌ها بالا و پایین می‌روم ولی با هر قدم و هر نفس خدا را شکر می‌کنم و از این ابتلا و آگاهی از خدا سپاسگزارم


اسفند سال ۱۳۹۳‌ متوجه‌ی علائم این بیماری در سیستم اعصاب و گردنم شدم و تحت نظر پزشک عالی‌قدر و مهربان دکتر عبدالرحمن نجل رحیم فوق تخصص مغز و اعصاب هستم. از تمام انرژی و توانم برای خوب بودن استفاده می‌کنم. از لحظات زیبای زیستن، بیشتر از قبل لذت می‌برم. نمی‌دانم کنترل یا قدرت خواستن و شور عشق و امید چقدر در بهبود یا پیشرفت این ماجرا تاثیر خواهد گذاشت و چه در انتظارم است. خوشبختانه اطلاع‌رسانی و آگاه سازی درباره این بیماری در کشورمان تکانی به خود داده و نرم نرمک واضح‌تر می‌شود. اما متاسفانه هیچکس نمی‌داند چرا در عین حال تعداد مبتلایان هم از آنسو در حال پیشرفت و این رقابت تلخ با ماست یا دنیاست! و صدافسوس که سن ابتلا به این بیماری در کشور ما هر سال پایین‌تر می‌آید. غیر از مقالات ریز و درشتی که در این باره به مدد اینترنت دستیابی به اکثرشان سهل و آسان است، سه کتابی که به شناختم از این بیماری کمک کرد معرفی می‌کنم تا با خواندنشان از چیزی نترسیم، پذیرنده باشیم و از کنار هم آرام بگذریم و به بیماری و سلامت هم احترام بگذاریم. پس بیماری اى به نام بیماریِ آتنه فقیه نصیری یا بیماری بهناز جعفری وجود ندارد، ما هم مثل خیلی‌ها به بیماری «ام اس» مبتلا هستیم!

 

سفیر ام اس بهناز جعفری به بیماری ام اس دچار شد

لینک کوتاه این مطلب: http://bia2safa.net/goto/web/url/1747453

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو