آیا خبرسازی درباره دیپلمات بازداشت شده ایرانی در بلژیک واقعیت دارد؟

2

1399/7/24

01:55


سخنگوی وزارت امور خارجه ادعا‌های اخیر مبنی بر هشدار دیپلمات بازداشت شده ایرانی به مقامات بلژیک را یک خبرسازی سطحی خواند و نقض مصونیت دیپلماتیک و بازداشت اسدالله اسدی و محاکمه وی در بلژیک را بدعتی غیرقابل قبول برشمرد.

آیا خبرسازی درباره دیپلمات بازداشت شده ایرانی در بلژیک واقعیت دارد؟

به گزارش بهداشت نیوز به نقل از العالم، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ادعای خبرگزاری رویترز و برخی رسانه های اروپائی مبنی بر هشدار دیپلمات بازداشت شده ایرانی به مقامات بلژیک را در حد یک خبرسازی سطحی دانست و تصریح کرد : اینگونه خبرسازی‌های بی اساس برای بهره برداریهای بعدی و فضاسازی‌های رسانه‌ای تولید و منتشر می شوند.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران بازداشت آقای اسد الله اسدی دیپلمات جمهوری اسلامی ایران در اروپا را اقدامی از اساس غیر قانونی و نقض فاحش قواعد و رویه های بین المللی و مفاد کنوانسیون 1961 وین قلمداد می نماید و براین اساس قبلا مراتب اعتراض شدید خود را به طور رسمی به مقامات دولت های اروپایی ذیربط ابلاغ کرده است.

آیا خبرسازی درباره دیپلمات بازداشت شده ایرانی در بلژیک واقعیت دارد؟

خطیب زاده افزود:ما معتقدیم نقض مصونیت دیپلماتیک و بازداشت آقای اسدی و محاکمه وی در بلژیک یک بدعت غیر قابل قبول است و وزارت امورخارجه همچنان، کشورهای درگیر این پرونده را مسئول نقض حقوق دیپلمات کشورمان می داند و حق پاسخگویی متناسب را برای خود محفوظ میداند.

تصویری


ویدئو