سرزمین پارک مدرن و خانه های سنتی کره کجاست؟

سرزمین پارک مدرن و خانه های سنتی کره کجاست؟


منبع: همگردی

4

1399/7/24

08:00


ایسنا/ این خبر پیرامون سرزمین پارک مدرن و خانه های سنتی کره کجاست؟ برای شما مخاطبان گرامی نگارش شد.

با لوکیشن سریالهای کره ای آشنا شویم

استان گیونگی-دو که سئول را احاطه کره است، خانه حدود 13 میلیون نفر محسوب می شود که این رقم بیش از یک پنجم کل جمعیت کره جنوبی را تشکیل می دهد.

گیونگی-دو نقش مهمی را در حوزه گردشگری، تجاری، اقتصادی و فناوری کره جنوبی امروزی دارد. این استان علاوه بر آنکه بالاترین آمار و بیشترین نرخ رشد سالانه تولیدات ناخالص داخلی را بین سایر استانهای این کره جنوبی در اختیار دارد، نقاط گردشگری مهمی را نیز در خود جای داده است.

دژ هوآسیونگ سوون

شهر سوون از مهمترین شهرهای گیونگی-دو است. جاذبه های گردشگری همچون دژ هوآسیونگ سوون که نامش در اواخر دهه 90 میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده، در شهر سوون قرار دارد. این دژ تاریخی در سال 1796 و به فرمان یکی از پادشاهان چوسان برای احترام و به عنوان یادبودی برای پدرش ساخته شد. بخش اعظمی از دیوارهای این دژ که شهر سوون را احاطه می کنند، هنوز سالم باقی مانده اند. این مکان از جمله مقاصد محبوب گردشگرانی است که بدنبال تجربه و کسب اطلاعاتی از فرهنگ سنتی کره هستند.

فستیوال های فرهنگی همچون فستیوال «فرهنگی هوآسیونگ سوون» و «شب فرهنگی سوون» که با کمک نورپردازی و داستانهای صوتی تاریخچه سوون را نقل می کند، از دیگر عوامل جذب گردشگر به این استان هستند. «فستیوال فرهنگی هوآسیونگ سوون» که هرساله در ماه اکتبر برگزار می شود و به برگزاری رویدادهای مختلفی برای نمایش تاریخچه سوون اختصاص دارد، سالانه حدود 800 هزار بازدید کننده را به این مکان جذب می کند.

موزه هوآسیونگ سوون

این شهر علاوه بر جاذبه های تاریخی، مجموعه ای از موزه های مختلف، از جمله موزه هوآسیونگ سوون را که اطلاعاتی درباره ساختار دژ هوآسیونگ سوون ارائه می دهد، موزه سوون که بازتابی از تاریخچه و فرهنگ شهر است، موزه ملی نقشه را که موزه تخصصی در حوزه نقشه های کره بشمار می رود و نیز موزه هنر سوون را در برگرفته است.

پارک تفریحی اورلند

اورلند بزرگترین پارک تفریحی کره جنوبی از دیگر اماکن دیدنی این استان شناخته می شود. این پارک شامل باغ وحش، پارک موضوعی، پارک آبی و یک موزه هنر مدرن می شود.

دهکده سنتی کره در یونگین

دهکده سنتی کره، موزه ای زنده برای نمایش فرهنگ و شیوه زندگی مردم طبقات مختلف این کشور در دوران پادشاهی چوسان است که در یونگین دیگر شهر استان گیونگی-دو قرار دارد و از جمله مقاصد گردشگری محبوب این استان برای بازدیدکنندگان خارجی و داخلی است. این مکان که بیش از 250 خانه های سنتی کره ای را در برگرفته است، برای نخستین بار در اوایل دهه 70 میلادی افتتاح شد و اغلب بعنوان لوکیشن سریال های کره ای هم مورد استفاده قرار می گیرد.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو