همایون شجریان پسر ارشد استاد آواز ایران و دخترش یاسمین

همایون شجریان پسر ارشد استاد آواز ایران و دخترش یاسمین


منبع: پرشین وی

6

1399/7/24

09:45


در این عکس همایون شجریان و دخترش را در کنار هم می بینید

همایون شجریان پسر ارشد استاد آواز ایران و دخترش یاسمین

همایون شجریان فرزند کوچک استاد شجریان از همسر اولش می باشد. او که مانند پدر در عرصه موسیقی و آواز فعالیت می کند جا پای پدر مرحومش گذاشته و صدای بینظیری دارد. در ادامه در پرشین وی می خواهیم عکسی از همایون شجریان و دخترش را برای شما قرار دهیم.

عکس همایون شجریان و دخترش

اینستاگرام همایون شجریان عکسی از وی به همراه دخترش را در حاشیه تمرین کنسرت نمایشی سی منتشر کرد.

همایون شجریان و دخترش

همایون شجریان و دخترش

بد نیست درباره همایون شجریان بیشتر بدانید

همایون شجریان در ۳۱ اردیبهشت ۱۳۵۴ در تهران در خانواده‌ای سرشار از موسیقی متولد شد. وی فرزند محمدرضا شجریان است و از کودکی علاقه به موسیقی و ریتم در او نمایان بود تا آن که با تشخیص پدر نزد ناصر فرهنگ‌فر به فراگیری تکنیک و شناخت ریتم که اساس موسیقی است پرداخت و چند سالی هم آموختن را نزد جمشید محبی ادامه داد. از ده‌سالگی به همراه خواهرانش نزد پدر آواز را شروع کرد و در دوران بلوغ روزانه تکنیک آواز و صداسازی را به‌صورت فشرده فراگرفت.

پسر مرحوم شجریان

پسر مرحوم شجریان

در همان زمان به هنرستان موسیقی رفت و کمانچه را به عنوان ساز تخصصی
خود انتخاب کرد و در خارج از هنرستان به ادامهٔ فراگیری آن نزد اردشیر کامکار
و آشنایی با تار و سنتور به صورت گوشی پرداخت.

همایون شجریان و دخترش

همایون شجریان و دخترش

او از سال ۱۳۷۰ به‌همراه محمدرضا شجریان در کنسرت‌های آمریکا، اروپا و ایران (با تنبک) همراهی کرد و از ۱۳۷۸ به بعد در صحنهٔ کنسرت‌ها به هم‌خوانی با پدرش پرداخت. اولین اثر با حضور او یاد ایام نام دارد که در آن اثر همایون شجریان تنبک نوازی را بر عهده داشته‌است. همایون شجریان کنسرت‌های بسیاری را با بزرگان موسیقی اجرا کرده و آثار زیادی را به همراه آنان در ایران و جهان منتشر کرده‌است که می‌توان به آلبوم کنسرت‌های «بی تو بسر نمی‌شود» و «فریاد» اشاره کرد که هردو اثر در سال‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۵ نامزد دریافت جایزه گرمی شدند.

پدر و پسر موسیقی ایران

پدر و پسر موسیقی ایران

همایون شجریان به آهنگسازی برای سایر خوانندگان نیز مشغول بوده‌است؛ از جمله، تصنیف «دل سِتان» با مطلع «ای کاروان آهسته ران» را برای «علیرضا افتخاری» در آلبوم «قصهٔ شمع» آهنگسازی کرده‌است

اینستاگرام و ویکی پدیا

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو