محمدباقر قالیباف امروز در مراسم گرامیداشت شهدای وحدت که در مجتمع آیه‌های مشهد برگزار شد، اظهار کرد: شهید شوشتری حق فرماندهی بر همه ما داشت، ما به شهدای دفاع مقدس و بعد از دفاع مقدس که نگاه می‌کنیم چند نفری را می‌بینیم که خداوند به آن‌ها توفیق تداوم در مجاهدت را داده است و هرگز سنگر مجاهدت را رها نکرده‌اند. یکی از آن شهدا، شهید شوشتری است. 

وی افزود: همه ما به یاد داریم که شهید شوشتری از روزهای اول در کردستان و سنندج حاضر شد و مبارزه کرد و در دوران دفاع مقدس از ابتدا تا انتها مجاهدت کرد و در میدان جنگ بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهید شوشتری بعد از دفاع مقدس هم مجاهدت را از دو بعد ادامه داد، افزود: او در عرصه امنیت مجاهدت و رزمندگی را ادامه داد، چه زمانی که در خراسان بود چه زمانی که به قرارگاه حمزه در شمال غرب کشور رفت. در هر دو آن‌ها و بعد هم در قرارگاه قدس در جنوب شرق کشور در استان سیستان و بلوچستان برای برقراری امنیت و کمک به کسانی که از حداقل‌ها در روستاها و مناطق دور برخوردار نبودند، مجاهدت کرد.

وی با اشاره به اینکه شهید شوشتری یک انقلابی واقعی بود، خاطرنشان کرد: او هرگز تحت تاثیر قبیله گرایی قرار نگرفت و هرگز خود را در دسته‌جات گروه‌ها قرار نداد این تعبیر به حقی است که می‌گوییم شهید شوشتری و محمدزاده شهدای وحدت، امنیت و خدمت هستند.

قالیباف افزود: شهید شوشتری هم می‌توانست مانند خیلی‌های دیگر در این شرایط زندگی خود را ادامه دهد ولی او مناطق محروم را برای امنیت ملی انتخاب کرد، برای کارآمدی دین در اداره جامعه، برای این‌که یک خانواده در دورترین نقاط چتر امنیت را بر سر خود احساس کنند و به حق، خدا با شهادت پاداش شهید شوشتری و محمدزاده را داد.

رئیس مجلس شورای اسلامی درخصوص شهید محمدزاده نیز اظهار کرد: شهید محمدزاده در آغاز ورود به جنگ و جبهه در حوزه نیروی انسانی بود، اما در همان زمان نیز در زمان عملیات، اولین کسی را که در پشت خاکریز می‌دیدند، به قول بچه‌های جبهه، رجبعلی بود که آر پی جی می‌زد.

قالیباف با تاکید بر اینکه خداباوری و مردم باوری  فقط در دوران دفاع مقدس نیست، بیان کرد: این خداباوری و مردم‌باوری در سیستان و بلوچستان و در قرارگاه شرق کشور هم هست، در محرومیت‌زدایی و توانمندسازی هم هست، شهید سلیمانی به همه ما آموخت که خداباوری و مردم‌باوری در مبارزه با استکبار در نقاط مختلف دنیا هست، خدا همان خداست. آن‌ها به ما آموختند که در اداره کشور هم خدا، همان خداست. اگر ما خداباور و مردم‌باور باشیم حتما تورم، گرانی و مشکلات اقتصادی هم قابل حل است.

وی ادامه داد: در این بیش از ۴۰ سال هر زمان که به سنت‌های الهی باور داشتیم موفق شدیم. هر جا که در رویکردهای خود نسبت به خداباوری و مردم‌باوری بی‌تفاوت و بی‌باور بودیم دچار مشکل شدیم. امروز راه برون‌رفت از مشکلاتی که در جامعه داریم همین است. امروز اگر در اقتصاد دچار چالش هستیم برای این است که باور به این سنت‌های الهی نداریم.

وی ادامه داد: به هر حال وقتی در سیاست‌های پولی و مالی به درستی تصمیم‌ نگیریم و رویکردهای غلط داشته باشیم چه در اندیشه و چه در رویکرد اقتصادی و سیاسی، زمانی که به جوان‌ها اعتماد نداشته باشیم، زمانی که ۸۰ درصد اقتصاد ما متکی به اقتصاد دولتی باشد، طبیعی است که شاهد این مشکلات باشیم چرا که مردم را از عرصه اقتصاد حذف کردیم و به مردم و جوان‌ها باور نداشتیم.

قالیباف افزود: موشک زمین به هوا، زمین به زمین و انواع مختلف موشک‌ها را این جوان‌ها ۱۰۰ درصد داخلی ساختند. از زمانی که تصمیم گرفتند ماهواره در مدار قرار دهند پرتاب موفق خود را نشان دادند و ماهواره را در مدار قرار دادند، این یعنی مردم‌باوری. ما این فرصت را در اقتصاد از جوان‌های خود گرفتیم، چرا که یک عده می‌خواهند این اقتصاد منوپول خودشان باشد، عده‌ای در تصمیم‌گیری به مردم‌باوری اعتقادی ندارند.

وی با بیان اینکه آن‌چه که در توان جوان‌های خودمان است نباید از دشمن تمنا کنیم، خاطرنشان کرد: دشمن، دشمن است. نگویید که چرا دشمن‌تراشی می‌کنید، در تاریخ معاصر، آمریکا جز خیانت به این کشور کار دیگری نکرد. باید به مردم و باورهای انقلاب تکیه کنیم. در میان مردم باشیم و درد آن‌ها را بفهمیم. عمق استراتژیک نظام توان نظامی و اقتصادی ما نیست، عمق استراتژیک این نظام قلب یکایک مردم ماست، قلب مردم هم دست من و شما نیست، بلکه دست خداست.