تغذیه سالم شامل این مواد غذایی است: از آب تا کاهو

3

1399/7/24

18:13


داشتن تغذیه سالم مسئله مهمی است که هم بر سلامت روح و هم بر سلامت جسم تاثیر می گذارد، در این مطلب به نکات مهمی در رابطه با تغذیه سالم اشاره می شود

تغذیه سالم شامل این مواد غذایی است: از آب تا کاهو

به گزارش بهداشت نیوز ، شاید شما هم دیده باشید که بعضی از دوستان‌تان ،وعده‌های غذایی بیشتری نسبت به شما مصرف می‌کنند اما لاغرتر هستند، یک نکته در مصرف خوراکی‌ها کالری آن‌هاست. شما می‌توانید با جایگزین کردن خوراکی‌های مفید و کالری پایین به جای غذاهای مضر، چرب و شیرین، میزان بیشتری در روز غذا مصرف کنید و البته سالم تر باشید و چاق نشوید. در ادامه به شما چند نمونه خوراکی را برای جایگزین کردن پیشنهاد می‌کنیم.
 
آب به ‌جای نوشابه
اگر بخواهید یک چیز را در برنامه غذایی‌تان حذف کنید، به شما پیشنهاد می‌دهیم نوشابه را کنار بگذارید یک لیوان بزرگ نوشابه، حدود ۱۲۵ تا ۱۸۰ کالری دارد و البته مقدار بسیار بالای قند آن، برای بدن شما مثل سم عمل می‌کند. با حذف نوشابه و جایگزین کردن آب، بدن خود را سالم‌تر نگه‌خواهید داشت و به تامین آب بدن‌تان و بالا بردن متابولیسم خود کمک خواهید کرد.
 
روغن را کم کن
اگر می‌خواهید در طول زندگی خود سالم بمانید، باید میزان روغن غذاهای خود را کمتر کنید، سعی‌کنید غذاهای بخارپز و آب‌پز را، جایگزین غذاهای سرخ‌شده و سبک تغذیه خود را به سبک مدیترانه‌ای نزدیک‌تر کنید.
 
کاهو بیشتر کربوهیدرات کمتر
اگر از آن دسته افرادی هستید که شب‌ها مقدار زیادی نان، ماکارونی و برنج می‌خورید به شما پیشنهاد می‌کنم، همین الان سبزیجات را در وعده شام‌تان اضافه و کربوهیدرات را قطع کنید. اضافه کردن سبزیجاتی چون کاهو، کلم، نخودفرنگی و لوبیا سبز در برنامه غذایی می‌تواند به از بین بردن چربی‌ها کمک کند و باعث شود پوست شاداب‌تری داشته باشید.
 
شیرینی ممنوع
اگر همزمان به شما میوه و شیرینی تعارف کنند، کدام را برمی‌دارید؟ اگر انتخاب‌تان میوه است، به شما تبریک می‌گویم. چون قند طبیعی را به نوع مصنوعی آن ترجیح داده، مقداری از آب بدن خود را تامین کرده و به شفاف شدن پوست خود کمک کرد‌ه‌اید، اما اگر انتخاب شما گزینه دوم و شیرینی است، شما همزمان ترکیبی از قند، کربوهیدرات و چربی را به بدن‌تان وارد کردید. من اگر جای شما باشم هر وقت هوس خوردن شیرینی‌جات را کردم سراغ یک میوه فصل خواهم رفت.
 

تصویری


ویدئو