ایمنی جمعی برای مهار کرونا غیر اخلاقی است

منبع: برترین ها

4

1399/7/27

02:21


علی رضا رییسی معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه سیاست ایمنی جمعی برای مهار ویروس کرونا ( کووید ۱۹) «غیر اخلاقی و غیر ممکن است»، گفت: براساس این استراتژی ۶۶ درصد جمعیت کشور باید به کرونا مبتلا شوند.

ایرنا: علی رضا رییسی معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه سیاست ایمنی جمعی برای مهار ویروس کرونا ( کووید ۱۹) «غیر اخلاقی و غیر ممکن است»، گفت: براساس این استراتژی ۶۶ درصد جمعیت کشور باید به کرونا مبتلا شوند.

رییسی شنبه شب با حضور در یک برنامه زنده تلویزیونی برای بررسی آخرین وضعیت ابتلا به کرونا در کشور و راه‌های جلوگیری از شیوع بیشتر این ویروس و تاثیر سفرها در گسترش شیوع کرونا و افزایش تعداد جان باختگان، افزود: با ابتلای ۶۶ درصد افراد جامعه به ویروس کرونا قطعا میلیون‌ها نفر از بین خواهند رفت.

ایمنی جمعی برای مهار کرونا غیر اخلاقی است

وی با بیان اینکه فروردین ماه امسال اوج همکاری مردم برای جلوگیری از ابتلا به کرونا بود، گفت: در ایام پایانی فروردین سال جاری به علت همکاری و مراعات مردمی، بسیاری از مردم هنوز به دیدار پدر بزرگ‌ها و مادر بزرگ‌های خود نرفته بودند که این نشان از درک بالا و همکاری تمام قد مردم با وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا داشت.

رییسی ادامه داد: اما در خرداد ماه امسال با همزمانی تعطیلات عید فطر و شکل گیری سفرهای میان استانی موضوع ابتلا به کرونا شکل دیگری به خود گرفت و با رعایت نشدن مقررات بهداشتی در دهه نخست خرداد، دوباره با اوج ابتلا به کرونا مواجه شدیم و از این رو در اواسط خرداد، رعایت مقررات بهداشتی و استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی کننده توسط مردم با روند افزایشی به ۸۰ درصد رسید.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو