بهترین رژیم غذایی برای افرادی که بیش فعالند!

منبع: همگردی

2

1399/8/29

20:01


شفقنا/ اختلال کم توجهی و بیش فعالی یا ADHD ، یک بیماری روانی است که 4.4 از بزرگسالان را تحت تأثیر قرار می دهد و در 9.4 از کودکان در ایالات متحده تشخیص داده شده است. افراد مبتلا به ADHD ممکن است علائمی مانند مشکل در تمرکز، بی قراری و تکانه یا تلاش برای تکمیل وظایف را تجربه کنند.

اگرچه ADHD به طور معمول با محرک هایی مانند Adderall درمان می شود، تحقیقات نشان می دهد که رژیم غذایی مناسب هم می تواند به بهبود علائم کمک کند – و رژیم غذایی نادرست می تواند آنها را بدتر کند.

ADHD نوعی اختلال است که تصور می شود ناشی از عدم تعادل در شیمی مغز، به ویژه انتقال دهنده های عصبی باشد. بسیاری از غذاها و مواد مغذی وجود دارند که برای عملکرد و سلامت مغز مفید هستند و بنابراین برای ADHD مفید هستند. برخی از این غذاها عبارتند از:

اسیدهای چرب امگا

اسیدهای چرب امگا، به ویژه اسیدهای چرب امگا 3، برای سلامت مغز مفید هستند.

از آنجا که امگا 3 به تشکیل غشای سلولی کمک می کند، می تواند به انتقال دهنده های عصبی در مغز کمک کند تا عملکرد بهتری داشته باشند.

پروتئین

دریافت پروتئین کافی برای عملکرد مناسب برای مغز بسیار مهم است. این بدان دلیل است که پروتئین به اسیدهای آمینه تجزیه می شود، که به مغز کمک می کند تا انتقال دهنده های عصبی و تعدیل کننده های عصبی – پیام رسان های شیمیایی در مغز را تولید کند. این برای ADHD مفید است زیرا اعتقاد بر این است که ADHD تا حدی به دلیل عدم تعادل انتقال دهنده های عصبی مانند دوپامین است.

نشان داده شد که افرادی که صبحانه سالم می خورند هوشیارتر و با دقت بیشتری هستند و می توانند اطلاعات را سریعتر پردازش کنند. بنابراین حذف وعده های غذایی می تواند این علائم را بدتر کند که احتمالاً مربوط به کاهش قند خون است و مغز برای عملکرد مناسب به انرژی از طریق غذایی که می خوریم نیاز دارد.

پلی فنول ها

پلی فنول ها ترکیباتی هستند که آنتی اکسیدان های طبیعی هستند و در بسیاری از میوه ها و سبزیجات یافت می شوند. آنتی اکسیدان ها از آسیب رادیکال های آزاد جلوگیری می کنند، ترکیباتی که می توانند به سلول های سالم متصل شده و به DNA و پروتئین های داخل آنها آسیب برسانند.

عدم تعادل بین آنتی اکسیدان ها و رادیکال های آزاد در بدن به عنوان استرس اکسیداتیو شناخته می شود. محققان بر این باورند که استرس اکسیداتیو در مغز می تواند با ADHD مرتبط باشد. این بررسی نشان داد که مکمل های پلی فنول می توانند استرس اکسیداتیو را در مغز خنثی کنند، بنابراین ممکن است علائم ADHD را بهبود بخشد.

ویتامین های گروه B

ویتامین های گروه B برای سلامت مغز مهم هستند، زیرا می توانند شیمی مغز را بهبود بخشیده و از عملکرد سلامت روان پشتیبانی کنند. آنها به ویژه برای افراد مبتلا به ADHD بسیار مفید هستند، زیرا می توانند از عملکرد انتقال دهنده های عصبی پشتیبانی کنند.

برخی از مواد تشکیل دهنده و گروه های غذایی که ممکن است علائم ADHD را در افراد خاص بدتر کنند عبارتند از:

مواد شیمیایی و نگهدارنده ها

رنگهای غذایی خاص

گلوتن

لبنیات

بهترین رژیم غذایی برای افرادی که بیش فعالند!

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو