مونوکسید کربن در نیشابور جان ۲ نفر را گرفت

منبع: برترین ها

3

1399/8/29

20:03


رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی نیشابور گفت: طی ۷۲ ساعت گذشته ۱۱ نفر در این شهرستان دچار مسمومیت با گاز مونوکسید کربن شده و ۲ نفر جان خود را از دست دادند.

ایرنا: رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی نیشابور گفت: طی ۷۲ ساعت گذشته ۱۱ نفر در این شهرستان دچار مسمومیت با گاز مونوکسید کربن شده و ۲ نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی نیشابور مصطفی افشارنیک افزود: در یکی از این حوادث مرد ۵۰ ساله‌ای که درون تریلی اقدام به روشن کردن کپسول پیک نیک کرده بود بر اثر استنشاق گاز مونوکسید کربن جان خود را از دست داد.

وی ادامه داد: در حادثه دیگری که در خانه باغی در روستای بوژان این شهرستان اتفاق افتاد چهار نفر از اعضای یک خانواده که از زغال برای گرمایش استفاده کرده بودند دچار مسمومیت شدند که یک نفر از آنها فوت کرد.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی نیشابور گفت: دیروز نیز ۶ نفر از افراد یک خانواده در روستای خانشاه این شهرستان دچار مسمومیت با گاز مونوکسید کربن شدند که با اطلاع به موقع و تلاش کارشناسان اورژانس از مرگ نجات یافتند.

وی افزود: با فرا رسیدن فصل سرما و استفاده از وسایل گرمایشی که بیشتر گازسوز هستند خطرات ناشی از مسمومیت با گاز مونوکسید کربن افزایش یافته است و کم نفسی، تهوع، سردرد، از دست دادن هوشیاری و سرگیجه از علایم این مسمومیت هستند که شهروندان در صورت بروز آن باید با ۱۱۵ تماس بگیرند.
مرکز شهرستان ۴۰۰ هزار نفری نیشابور در ۱۲۷ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو