اعلام احداث هفت موزه جدید در کیش

منبع: همگردی

2

1399/9/2

10:36


ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، احداث هفت موزه جدید در کیش صورت می گیرد.

هفت موزه جدید در کیش احداث می شوند

سعید پورعلی اظهار داشت: توجه به موضوع مردم شناسی و بوم شناسی، گشایش خانه بومیان و تک بادگیر، ثبت چند اثر تاریخی نظیر بازار قدیمی معروف به فرانسه و آغاز بازسازی آنها و ساخت 7 موزه جدید در کیش در حال اجراست. کاخ شماره 1 و کاخ شماره 2 از جمله این طرحها بوده که از طریق معاونت گردشگری در حال پیگیری و اجراست.

پورعلی در خصوص تغییر کاربری موزه خلیج فارس به پارک موضوعی علمی -تفریحی نیز گفت: با توجه به تمرکز جمعیتی کیش در بخش شمال شرقی جزیره، مراجعان به موزه هنر در بخش غربی جزیره بسیار کم بود و این موضوع دلیل اصلی تغییر رویکرد سازمان برای فعالیت این سازه بزرگ و ارزشمند شد.

وی افزود: برای همراهی با مجموعه داران عزیز و ایجاد فضایی تازه برای شکل گیری نمایشگاه و گالری در مکان و موقعیتی با امکان استقبال و بازدید بیشتر، آماده هستیم و در این راه همکاری لازم به طور قطع صورت خواهد گرفت.

وی با تاکید بر لزوم تقویت بخش فرهنگ و هنر که همواره مورد عنایت و تاکید مقام معظم رهبری است، گفت: با افتتاح موزه های جدید و افزایش برنامه های هنری، کیش در آینده به یکی از مراکز مهم عرضه و فروش آثار هنرمندان کشور تبدیل خواهد شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش در خصوص نماد کیش نیز خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی مجموعه نماد شهری کیش با هدف ایجاد یک مکان فرهنگی و گردشگری و بعنوان زمینه ساز توسعه فضاهای گردشگری پیرامونی خود و ایجاد درآمدهای پایدار در سال 96 به اتمام رسید، ولی به دلایل گوناگون از زمان اتمام آن، بهره برداری متناسب با حجم سرمایه گذاری و هزینه های بسیار بالای نگهداری آن فراهم نشد و طی مدت سپری شده، صرفا بصورت موردی و مناسبتی نمایشگاه و مراسمهایی در آن برقرار گردید.

وی اظهار داشت: نظر به ضرورت بهره برداری مناسب و با درنظر گرفتن وجوه مختلف گردشگری و اقتصادی مجموعه و ابلاغ تفویض راهبری این مجموعه به شرکت عمران، آب و خدمات کیش از سوی مدیرعامل سازمان در ابتدای سال جاری، موضوع از نظر کاربری های متنوع و مذاکرات متعدد با سرمایه گذاران مختلف، نهایتا توافقات لازم با یکی از شرکت های معتبرسرمایه گذار در زمینه فضاهای گردشگری در سطح کشور بعمل آمد و مقرر شد با توجه به وجود بیش از 3 هزار مترمربع فضای مناسب نسبت به راه اندازی مجموعه تم پارک سنتر جزیره با مجموعه ای از پارکهای موضوعی تفریحی و علمی بعنوان بزرگترین فضای سرپوشیده گردشگری کیش بصورت مشارکتی با شرکت عمران، آب و خدمات اقدام شود و انشالله فاز یک مجموعه تا پایان سال 99 به اتمام خواهد رسید.

به گفته سعید پورعلی، با فعال شدن این مجموعه بعنوان یکی از مفرح ترین و جذاب ترین فضاهای گردشگری کیش برای کلیه گروه های سنی در کنار سایر اماکن جزیره، رونق هر چه بیشتر گردشگری رقم می خورد و با این اقدام، جذابیتهای لازم برای سرمایه گذاری در اراضی پیرامونی این مجموعه که در یک پروژه کلان به نام پارک ایران زمین واقع شده، فراهم خواهد شد.

لازم به ذکر است شرکت عمران، آب و خدمات نیز با صدور اطلاعیه ای به دلایل تغییر کاربری که حسب نگاه کارشناسان و آگاهان و با هدف اعتلای جزیره صورت گرفته، پرداخت. در این اطلاعیه آمده است: قرارداد منعقد شده با سرمایه گذار جدید برای ایجاد تم پارک علمی تفریحی به صورت BOT و مشارکت در منافع به مدت 10 سال بوده که قابل تمدید است و بعنوان یکی از منابع درآمدی پایدار سازمان منطقه آزاد کیش و شرکت عمران، آب و خدمات کیش خواهد بود.

اعلام احداث هفت موزه جدید در کیش

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو