ترامپ: نتیجه انتخابات قابل پذیرش نیست

منبع: سیمرغ

2

1399/9/2

13:58


ترامپ: نتیجه انتخابات قابل پذیرش نیست

دونالد ترامپ رئیس جمهوری مستقر در کاخ سفید در واکنش به انتشار خبری از سوی نشریه پولیتیکو در مورد درخواست یک مقام ارشد جمهوریخواه از ترامپ برای قبول نتیجه انتخابات، گفت که نمی‌توان نتایج یک انتخابات با صدها هزار رای تقلبی را پذیرفت.

من درحال بازگرداندن نیروها به خانه هستم


وی ساعتی پیش در صفحه توئیتر ضمن اعلام این موضوع، با اشاره به دستور اخیر برای بازگرداندن نیروهای آمریکایی به کشور اضافه کرد: شما ناراحت هستید که من درحال بازگرداندن نیروها به خانه هستم.

ترامپ در ادامه پیام‌های توئیتری خود نوشت که صدها هزار رای وجود داشت که ناظران رای گیری جمهوریخواه اجازه نظارت بر آنها را پیدا نکردند و حتی اجازه دسترسی به اتاق شمارش آرا را نداشتند.
رئیس جمهور فعلی آمریکا این وضعیت را به وجود صندوق‌های رای گیری تقلبی و رای دادن از سوی مردم مرده تشبیه کرد.

ترامپ همچنین با عصبانیت از اقدام جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا برای تشکیل دولت خود، نوشت: چرا بایدن اینقدر سریع کابینه تشکیل می‌دهد در حالیکه تحقیقات من نشان داده که صدها هزار رای تقلبی وجود دارد که بسیار بیشتر از مقدار کافی برای پیروزی در انتخابات است؟

ادعای ترامپ در حالی مطرح می‌شود که رسانه‌ها از فاصله ۶ میلیون رای بین بایدن و ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خبر داده‌اند.

وی در ادامه ابراز امیدواری کرد که دادگاه‌ها و قوه مققنه شجاعت انجام اقدام لازم برای حفظ امانت در انتخابات و خود ایالات متحده آمریکا را دارد. “دنیا در حال نظاره است.”


شکایت ترامپ در پنسیلوانیا ناکام ماند


یکی از قضات فدرال ایالت پنسیلوانیا، شکایت ترامپ را که طی آن خواستار ابطال بخشی از آرای ایالتی شده بود، رد کرد تا ناکامی دیگری را برای رئیس‌جمهور آمریکا رقم بزند.

به نقل از رویترز: دادگاهی در پنسیلوانیا شکایت ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را که خواستار ابطال میلیون ها رای پستی در این ایالت کلیدی شده بود؛ رد کرد.

قاضی «متیو بران» این شکایت را که طی آن کارزار ترامپ مدعی نقض مقررات انتخاباتی شده بود، بی ارزش خواند.

با این تصمیم، راه برای تصدیق پیروزی جو بایدن دموکرات در این ایالت کلیدی هموار می شود. بایدن با اختلاف حدود ۸۰ هزار رای در این ایالت از رقیب خود جلو است.

به دنبال زیر سوال بردن صحت انتخابات ۲۰۲۰، این تازه ترین شکست ترامپ در مراجع قضایی است.

کارزار ترامپ از دادگاه فدرال خواسته بود حدود هفت میلیون مورد از آرای ایالت پنسیلوانیا را باطل کند حال آنکه قاضی متیو بران می‌گوید جمهوریخواهان برای پیش برد این ادعا باید استدلال های قانع کننده حقوقی و شواهدی محکم مبنی بر فساد انتخاباتی ارائه دهند.

ترامپ از پذیرش شکست انتخاباتی امتناع کرده و می‌گوید رقیب دموکرات با دزدی آرا و تقلب از او پیشی گرفته است حال آنکه تاکنون شواهد محکمه‌پسندی ارائه نداده است.

به این ترتیب، آخرین تلاش کارزار ترامپ برای به تاخیر انداختن تصدیق نتایج در ایالت کلیدی پنسیلوانیا - که قرار است دوشنبه انجام شود – بی‌نتیجه ماند.

این در حالی است که رهبران جمهوریخواه ایالت میشیگان نیز به‌رغم دیداری که در کاخ سفید با ترامپ داشتند، از تصمیم خود برای عدم دخالت در روند تعیین نتیجه انتخاباتی سخن گفته و به طور ضمنی پیروزی بایدن را تائید می‌کنند.

ایالت کلیدی جورجیا نیز که زمانی از آن به عنوان دژ مستحکم جمهوریخواهان یاد می‌شد؛ بعد از بازشماری آرا، بایدن را پیروز انتخابات معرفی کرد.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: irna.ir
مطالب مشابه


تصویری


ویدئو