نخستین عضو کابینه ترامپ کناره گیری کرد

منبع: برترین ها

43

1399/10/19

04:15


وزیر حمل و نقل ایالات متحده و همسر رهبر اکثریت مجلس سنا نخستین مقام در کابینه رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا است که در واکنش به وقایع تکان دهنده شب گذشته در کنگره از سمت خود کناره گیری کرد.

خبرگزاری مهر: یک مقام بلندپایه دولت آمریکا به خبرگزاری سی ان ان گفت که «الِین چائو» وزیر حمل و نقل در کابینه «دونالد ترامپ» از سمت خود استعفا داد.

بدین ترتیب، الین چائو نخستین عضو کابینه ترامپ است که در واکنش به اعمال تحریک آمیز ترامپ و ترغیب معترضان به یورش به ساختمان کنگره از سمت خود کناره گیری می‌کند.

نخستین عضو کابینه ترامپ کناره گیری کرد

این وزیر مستعفی دولت آمریکا دلیل استعفای خود را نحوه برخورد ترامپ با ناآرامی‌ها در کنگره عنوان کرد.

انتظار می‌رود که الین چائو- همسر سناتور میچ مک کانل، رهبر اکثریت سنا- به زودی در پیامی توئیتری جزئیات بیشتری را پیرامون استعفای خود منتشر کند.

گفتنی است که روز گذشته (چهارشنبه) همزمان با برگزاری نشست گنکره برای تأیید آرای الکترال انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا، «دونالد ترامپ» با ارسال پیام‌هایی در توئیتر و فیس‌بوک حامیان خود را به برگزاری تجمع اعتراضی در برابر کنگره و اعتراض به آنچه که وی تقلب در انتخابات ریاست جمهوری می‌خواند، دعوت کرد.

در یورش ناگهانی معترضان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به داخل کنگره این کشور چهار تن کشته شدند که به گفته پلیس، تمام کشته شدگان از طرفداران دونالد ترامپ بودند. همچنین تاکنون پلیس آمریکا ۵۲ نفر را در این اعتراضات بازداشت کرده‌اند.

مطالب مشابه