عوارض خروج از کشور در ۱۴۰۰ افزایش می‌ یابد

منبع: سیمرغ

63

1399/10/19

08:27


عوارض خروج از کشور در ۱۴۰۰ افزایش می‌ یابد

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ١۴٠٠ از مصوبه این کمیسیون برای تعیین عوارض 400 هزار تومانی خروج از کشور برای مسافران در سال آینده خبر داد

عوارض خروج از کشور در ۱۴۰۰ افزایش یافت

رحیم زارع با اشاره به آخرین مصوبات کمیسیون تلفیق:

* عوارض هوایی خروج از کشور برای مسافران در سال آینده هم 400 هزار تومان تعیین شد.

در حالی کمیسیون تلفیق مجلس بر افزایش عوارض خروج از کشور برای مسافران در سال آینده تا 400 هزار تومانی تاکید کرده است که در لایحه بودجه ۱۴۰۰ از سوی دولت پیش‌بینی شده بود که عوارض برای هر نفر ۲۶۴ هزار تومان باشد. عوارض خروج زائران حج تمتع و عمره ۱۳۲ هزار تومان استُ اما در صورت خروج برای بار دوم عوارض به میزان ۵۰ درصد و در سفرهای سوم یا بیشتر تا ۱۰۰ درصد افزایش خواهد یافت. همچنین عوارض خروج زائران عتبات عالیات در خروج هوایی ۴۵ هزار تومان و خروج زمینی و دریایی ۱۵ هزار تومان پیش‌بینی شده است. زائران اربعین نیز در زمان خروج از مرزهای زمینی و به مقصد عراق از پرداخت عوارض خروج معاف هستند.

برای اجرای این قانون ابتدا باید بودجه به تائید نهایی نمایندگان در صحن مجلس و تایید شورای نگهبان برسد.

پیشتر حرمت الله رفیعی (رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران) در خصوص میزان عوارض خروج از کشور که برای لایحه بودجه ۱۴۰۰ درنظر گرفته شده است به ایلنا گفته بود:

* باتوجه به شرایط موجود و شیوع ویروس کرونا مدت‌هاست که گردشگری تعطیل شده است و تعداد مسافران خروجی چشمگیر نبوده است بنابراین می‌توان گفت حتا در بودجه سال ۹۹ نیز آنچه دولت از عوارض خروج از کشوردر نظر گرفته بود، تامین نشده است.

* هرچند مسئولان برای عوارض خروج از کشور رقم بالایی در نظر گرفته‌اند اما نباید فراموش کرد کسی که بخواهد سفر کند، سفر را انجام می‌دهد.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir


مطالب مشابه