تهدید نانسی پلوسی به استیضاح ترامپ

منبع: برترین ها

30

1399/10/19

10:07


رئیس مجلس نمایندگان آمریکا خواستار فعال سازی اصل ۲۵ قانون اساسی در خصوص برکناری رئیس جمهور به عنوان "وضعیت اضطراری" شد.

خبرگزاری ایسنا: رئیس مجلس نمایندگان آمریکا خواستار فعال سازی اصل ۲۵ قانون اساسی در خصوص برکناری رئیس جمهور به عنوان "وضعیت اضطراری" شد.

به نقل از آناتولی، نانسی پلوسی ، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا تهدید کرد که برای استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا رویه هایی را آغاز خواهد کرد و خواستار فعال شدن اصل ۲۵ قانون اساسی در مورد برکناری رئیس جمهور شد.

وی در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: ترامپ "فردی بسیار خطرناک است که نباید به کار خود ادامه دهد و این یک وضعیت اضطراری درجه یک است."

وی افزود اگر مایک پنس معاون رئیس جمهور با اجرای ماده ۲۵ قانون اساسی موافقت نکند، کنگره مستقیما برای استیضاح ترامپ اقدام میکند.

پلوسی ادامه داد: "فکر نمی کنم طولانی شدن پاسخ از معاون رئیس جمهور طول بکشد. یا بله است یا نه."

و پلوسی گفت بر این باور است که هر یک از سیزده روز باقی مانده از دوران ترامپ، ممکن است شاهد "یک اتفاق ترسناک برای آمریکا" باشد.

اوایل روز پنجشنبه چاک شومر، رهبر دموکرات ها در سنا خواستار برکناری ترامپ از سمت خود با اجرای ماده ۲۵ قانون اساسی شد.

همچنین ، رسانه های آمریکایی روز پنجشنبه گزارش دادند که تعدادی از وزرای دولت در مورد احتمال فعال کردن اصل ۲۵ قانون اساسی پس از حوادث چهارشنبه شب بحث و تبادل نظر کردند. فعال سازی این اصلاحیه مستلزم آن است که دولت به ریاست معاون رئیس جمهور برای رای گیری در مورد تصمیم استیضاح ترامپ تشکیل جلسه دهد.

مطالب مشابه