بنابر تازه‌ترین آمارها همچنین تاکنون ۶۳ میلیون و ۶۱۴ هزار و ۸۴۸ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۲۲.۱میلیون مبتلا و بیش از ۳۷۴ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۱۰.۴ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم بیش از ۷.۹ میلیون نفر اعلام شده است.

همچنین در حال حاضر چهار کشور ایالات متحده، برزیل، هند و مکزیک به ترتیب رکورددارِ قربانیان این بیماری در دنیا هستند.

تعداد جان‌باختگان این بیماری در انگلیس نیز از ۷۸ هزار نفر عبور کرده و این کشور تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در بین کشور های اروپایی داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا هم از ۷۷ هزار نفر عبور کرده و با اختلاف نزدیک از انگلیس در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد.

همچنین فرانسه بیش از ۶۶ هزار، روسیه بیش از ۶۰ هزار و ایران نیز بیش از ۵۵ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

پس از این کشورها، اسپانیا با بیش از ۵۱ هزار، کلمبیا با بیش از ۴۵ هزار و آرژانتین با بیش از ۴۴ هزار جان‌باخته، دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ومیر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۲۲ میلیون و ۱۳۲ هزار و ۴۵ مبتلا، ۳۷۴ هزار و ۱۲۴ قربانی

۲. هند: ۱۰ میلیون و ۴۱۴ هزار و ۴۴ مبتلا، ۱۵۰ هزار و ۶۰۶ قربانی

۳. برزیل: هفت میلیون و ۹۶۱ هزار و ۶۷۳ مبتلا، ۲۰۰ هزار و ۴۹۸ قربانی

۴. روسیه: سه میلیون و ۳۳۲ هزار و ۱۴۲ مبتلا، ۶۰ هزار و ۴۵۷ قربانی

۵. انگلیس: دو میلیون و ۸۸۹ هزار و ۴۱۹ مبتلا، ۷۸ هزار و ۵۰۸ قربانی

۶. فرانسه: دو میلیون و ۷۲۷ هزار و ۳۲۱ مبتلا، ۶۶ هزار و ۸۴۱ قربانی

۷. ترکیه: دو میلیون و ۲۹۶ هزار و ۱۰۲ مبتلا، ۲۲ هزار و ۲۶۴ قربانی

۸. ایتالیا: دو میلیون و ۲۲۰ هزار و ۳۶۱ مبتلا، ۷۷ هزار و ۲۹۱ قربانی

۹. اسپانیا: دو میلیون و ۲۴ هزار و ۹۰۴ مبتلا، ۵۱ هزار و ۶۷۵ قربانی

۱۰. آلمان: یک میلیون و ۸۶۹ هزار و ۳۰۶ مبتلا، ۳۹ هزار و ۲۵۸ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر ۱۸ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌ و پس از ایالات متحده، هند و برزیل که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند، همچنین کشورهای روسیه، انگلیس، فرانسه، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، کلمبیا، آرژانتین، مکزیک، لهستان، ایران، آفریقای جنوبی، اوکراین  و پرو نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.