سی. ان. ان گزارش داد، در پی عدم پذیرش شکست در انتخابات آمریکا از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و اعتراضات چند روز اخیر هواداران او در کاخ کنگره، دو منبع آگاه گفته اند که کاخ سفید گابریل نورونها یک کارشناس وزارت امور خارجه ی آمریکا در امور ایران را پس از پیام توییتری او در روز چهارشنبه مبنی بر این که ترامپ برای این مقام مناسب نیست و &#۳۹;&#۳۹;مقصر حمله شورشیان به کاخ کنگره آمریکا است&#۳۹;&#۳۹;، اخراج شد. 

او در صفحه توییترش در پی حمله شورشیان به کاخ کنگره آمریکا که به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری این کشور معترض بودند، نوشت: رئیس جمهور ترامپ موجب برانگیختن انبوهی از اوباش شورشی شد که به کاخ کنگره حمله کردند. او از هر فرصتی برای ممانعت از انتقال صلح آمیز قدرت استفاده کرد. 

نورونها ادامه داد: این اقدامات دموکراسی ما و جمهوریت ما را تهدید می کنند. ترامپ برای ماندن بر سر قدرت کاملا نامناسب است و باید برود. 

بسیاری از مقامات دولت ترامپ در پی اعتراضات خشونت بار استعفا دادند اما نورونها اولین مقامی است که پس از این رخ داد اخراج می شود. 

یک منبع آگاه گفت که اخراج نورونها در نامهای از رابط کاخ سفید در وزارت امور خارجه آمریکا به خودش اطلاع داده شده اما هیچ دلیل واضحی برای اخراج او ذکر نشده است. 

به گفته منابع آگاه، روسای نورونها اعتراضی به نورونها به خاطر مطرح کردن دیدگاهش در صفحه شخصی توییترش نداشتهاند و مشخص نیست چه کسی در کاخ سفید تصمیم به اخراج او گرفته است.