رئیس شورای اروپا: ترامپ عملا به تاریخ پیوست

منبع: برترین ها

19

1399/10/19

15:54


رئیس شورای اروپا اعلام کرد، نسخه ترامپ که در پایان دوره ریاست جمهوری خود قرار دارد، پیچیده شده و در سطح بین المللی به بخشی از گذشته تبدیل شده است.

خبرگزاری ایسنا: رئیس شورای اروپا اعلام کرد، نسخه ترامپ که در پایان دوره ریاست جمهوری خود قرار دارد، پیچیده شده و در سطح بین المللی به بخشی از گذشته تبدیل شده است.

شارل میشل، رئیس شورای اتحادیه اروپا در پی یورش حامیان دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به ساختمان کنگره به شبکه تلویزیونی RTBF گفت، با توجه به مسیری که ترامپ در پیش گرفت، این اتفاق غیر منتظره نبود.

وی با بیان اینکه ترامپ در سطح بین المللی عملا به تاریخ پیوسته است‌، گفت، تاثیرات عملکرد ترامپ بر آمریکا را نادیده نمی گیرد و بر این باور است که دولت جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا باید برای یکپارچه کردن ملت این کشور تلاش کند.

میشل نسبت به رفتار دولت ترامپ در سطح بین المللی ابراز تاسف کرده و گفت، روابط دولت ترامپ با اتحادیه اروپا از چند ماه پیش بسیار کم و همکاری ها بسیار دشوار بود. ترامپ از پیمان آب و هوایی پاریس خارج شد و تنش هایی در روابط با ناتو وجود داشت. در سایه شرایط پیچیده خاورمیانه، اتحادیه اروپا تلاش کرد با آمریکا باب گفتگو را باز کند و این کار بسیار سخت بود و مثال های زیادی برای اثبات این موضوع وجود دارد.

وی ادامه داد، اقدامات دولت ترامپ این تصور را ایجاد کرد که خطوط قرمز یکی پس از دیگری تا روز چهارشنبه و حمله به ساختمان کنگره نادیده گرفته شدند.

میشل گفت، با بایدن پس از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سوم نوامبر صحبت کرده است. اتحادیه اروپا خواستار ازسرگیری گفتگو و ائتلافی بر پایه ارزش های مشترک مثل دموکراسی، حاکمیت قانون و آزادی با آمریکا است اما این حرف به این معنی نیست که اتحادیه در همه زمینه ها با بایدن موافقت خواهد کرد.

روز چهارشنبه جمعی از حامیان دونالد ترامپ به منظور اعلام مخالفت با نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که سوم نوامبر برگزار و به پیروزی جو بایدن منتهی شد، به ساختمان کنگره حمله کردند.

مطالب مشابه