ورزشکاران چه زمانی باید موز بخورند؟

منبع: همگردی

19

1399/10/19

18:02


موز یک میان وعده بسیار عالی برای استفاده همزمان با انجام تمرینات ورزشی است که هم راحت هضم می شود و هم حاوی عناصر غذایی زیادی است اما موز را باید قبل از ورزش بخوریم یا پس از آن؟

پاسخ به این پرسش به میل به خوردن این میوه بستگی دارد. پایگاه «هلث لاین» نوشت که خوردن موز پس از ورزش به سرعت بخشیدن در روند بهبود عضلات کمک می کند همچنین مغذی و به طور خاص غنی از آب و کربوهیدرات به شمار می رود.

در ادامه این گزارش آمده است: علاوه بر این، مصرف خوراکی های غنی از کربوهیدرات پس از ورزش به ترشح هورمون انسولین کمک می کند. هورمون انسولین به انتقال قند از خون به سلول های عضلانی کمک می کند.

خوراکی های غنی از کربوهیدرات مانند موز غالبا بلافاصله پس از ورزش و همراه با یک منبع پروتئین به عنوان روشی برای کمک به ماهیچه های در حال رشد و رو به بهبود مصرف می شود.

در مقابل، متخصصان بهداشت توصیه می کنند 30 تا 60 دقیقه پیش از ورزش یک عدد موز بخورید تا انرژی دریافت کرده و حداکثر انرژی را در حین ورزش تولید کنید.

در پایان این گزارش آمده است که خوردن موز به هدف مورد نظر از آن بستگی دارد. اگر فردی بخواهد التهاب را کاهش دهد و سرعت بهبودی عضله را تسریع ببخشد، توصیه می شود موز را پس از ورزش تناول کند، اما اگر هدف از مصرف موز انجام تمرینات ورزشی با قدرت و نشاط باشد، توصیه می شود کمی قبل از ورزش آن را بخورید.

ورزشکاران چه زمانی باید موز بخورند؟