تبریز، هوای نفس کشیدن ندارد

منبع: برترین ها

44

1399/10/19

19:11


مدیر روابط عمومی اداره کل محیط زیست آذربایجان‌شرقی گفت: شاخص کیفیت هوای تبریز عصر امروز جمعه، در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

خبرگزاری فارس: داود قاسم زاده، مدیر روابط عمومی اداره کل محیط زیست آذربایجان‌شرقی عصر روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: میانگین شاخص کیفیت هوای تبریز امروز ، برابر با ۱۱۲ بوده و برای گروه‌های حساس ناسالم شد.

وی افزود: در وضعیتی که هوا برای گروه‌های حساس ناسالم است، توصیه می‌شود افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی یا ریوی، زنان باردار و شیرده، سالمندان و کودکان از فعالیت طولانی و سنگین در خارج از منزل خودداری کنند.

تبریز، هوای نفس کشیدن ندارد

قاسم زاده صرفه جویی در مصرف انرژی، پرهیز از ترددهای غیرضروری درون شهری، مدیریت زمانی و مکانی سفرهای درون شهری و استفاده از حمل و نقل عمومی و عمل به توصیه های زیست محیطی را از راههای موثر در کاهش آلودگی هوا دانست.

مدیر روابط عمومی اداره کل محیط زیست آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: شاخص آلودگی از ۰ تا ۵۰ هوای پاک، از ۵۰ تا ۱۰۰هوای سالم، از ۱۰۰ تا ۱۵۰ هوای ناسالم برای گروه‌های حساس بوده و هم‌چنین از ۱۵۰ تا ۲۰۰ نیز بیانگر ناسالم بودن هوا برای تمام گروه‌ها و شاخص آلودگی بیش از ۲۰۰ نیز وضعیت بحرانی آلودگی هوا را نشان می‌دهد.

مطالب مشابه