شاهین بیانی: مهاجمان پرسپولیس با آلومینیوم فرق دارند

منبع: ساتین

27

1399/10/19

19:25


لیگ برتر ایران؛ شاهین بیانی که در مورد نحوه کار مدافعان استقلال با همکلام شده بود معتقد بود با این نفرات و این دروازه‌بان می‌توان بهترین خط دفاعی را تشکیل داد.

استقلال با برد به دربی رسید. این چقدر برای ورود به دربی خوب است؟
با تجربه‌ای که در سال‌ها حضور در استقلال و دربی‌های مختلف داشتم باید بگویم وضعیت در این بازی خیلی ربطی به نتیجه بازی قبلی ندارد. تیمی که با روحیه بالا وارد زمین شود برنده دربی است. البته برد همیشه خوب است و تحت هر شرایطی روحیه تیمی را بالا نگه می‌دارد، با این وجود نباید با پشتوانه این پیروزی سمت دربی رفت.

بازی استقلال روبه‌روی آلومینیوم را دیدید؟
بله! باعث تأسف است که نظم دفاعی در تیم استقلال اینقدر ضعیف است که باعث می‌شود تیمی مانند آلومینیوم بتواند در چند نوبت دروازه‌اش را تحت فشار قرار دهد.

چه نقطه ضعفی در خط دفاع می‌دیدید؟
نمی‌دانم چرا مدافعان استقلال اینقدر توپ را گم می‌کردند؟ چرا زمین می‌خوردند؟ اگر زمین خیس بود باید بازیکنان آلومینیوم هم زمین می‌خوردند وگرنه چه دلیلی داشت که بازیکنان خط هافبک و دفاع اینقدر زمین بیفتند؟ استوک‌های‌شان که قطعاً برای زمین مناسب بوده! پس چه اتفاقی بود نمی‌دانم. کادر فنی حتماً باید با دیدن دوباره بازی این موضوع را پیگیری کنند و ببینند چرا مدافعان تمرکز لازم را نداشتند!

این به خاطر عدم هماهنگی نبود؟
الان سه ماه است که این بازیکنان کنار هم تمرین می‌کنند و ۹ مسابقه هم داده‌اند. مرادمند که در ۷ بازی در ترکیب بوده! عارف هم بیشتر مسابقات را بازی کرده است. ریگی و بقیه عناصر دفاعی هم که کار همیشگی‌شان را انجام می‌دهند.

نگران دربی هستید؟
بله! مهاجمان و هافبک‌های پرسپولیس موقعیت‌هایشان را به این راحتی از دست نمی‌دهند. شاید اگر آلومینیوم هم چند بازیکن باتجربه داشت الان این نتیجه برای استقلال رقم نمی‌خورد. از اینها گذشته باید گفت استقلال دوباره پس از یک فصل یک دروازه‌بان در حد نام استقلال را به خدمت گرفته و این می‌تواند اتفاق خیلی مهمی باشد.

چطور؟
چون مدافعانی که امروز در استقلال هستند از بهترین‌های لیگ برتر محسوب می‌شوند و جمع آنها به اضافه رشید مظاهری می‌تواند بهترین خط دفاعی لیگ را برای استقلال رقم بزند. فقط فکری باید بیشتر با این خط کار کند. با نگاهی به چند بازی گذشته می‌توان گفت که مظاهری در حال حاضر رکن اصلی خط دفاعی استقلال است و بدون او اوضاع خط دفاعی استقلال تقریباً روی خط قرمز و خطر قرار دارد. دیدار با گل‌گهر یک نمونه‌اش بود.

مطالب مشابه