رسیدگی به پرونده گوهر ناز در قم آغاز شد

منبع: برترین ها

37

1399/11/27

01:00


رسیدگی به پرونده شرکت کیمیا سرخ نشاط آفرین ایرانیان (گوهر ناز) با اتهام اخلال در نظام اقتصادی با وصول مطالبه های حقیقی و حیف و میل کردن پول های مردم پولشویی و کلاهبرداری در دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلاگران در نظام اقتصادی قم آغاز شد.

ایرنا: رسیدگی به پرونده شرکت کیمیا سرخ نشاط آفرین ایرانیان (گوهر ناز) با اتهام اخلال در نظام اقتصادی با وصول مطالبه های حقیقی و حیف و میل کردن پول های مردم پولشویی و کلاهبرداری در دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلاگران در نظام اقتصادی قم آغاز شد.

به نقل از روابط عمومی دادگستری قم معاون دادستان انقلاب اسلامی این استان در نخستین جلسه رسیدگی به اتهام های پرونده شرکت کیمیا سرخ نشاط آفرین ایرانیان (گوهر ناز) با اشاره به تشکیل پرونده از یک سال قبل با ورود دستگاه های نظارتی و اطلاعاتی اظهار داشت: در این پرونده متهم با وعده اعطا سودهای ۳۵ تا ۴۵ درصد به جمع آوری مبالغ هنگفتی از مردم کرده است.

زارع مولایی افزود: متهم فعالیت های اقتصادی قابل توجهی نداشته که بتواند سودهای وعده داده شده را عملی کند که بدین صورت از طرف دستگاه های اطلاعاتی مشکوک شده و مورد رصد قرار می گیرد.

مولایی با اشاره به فرصت ۲ ماهه دادستان به متهم برای تسویه حساب و جذب نکردن سرمایه های جدید افزود:متهم در زمان تعیین شده اقدام به جذب سرمایه های بالای یک میلیارد ریال می کرد و از طریق اصل پول های مردم به پرداخت سود های وعده داده شده اقدام می کرد.

معاون دادستان قم با اشاره به اینکه پس از این اتفاق های پرونده ای در دادگاه زیر نظر بازپرس شعبه چهار تشکیل شد و از آن زمان روند رسیدگی به این پرونده آغاز می شود.

وی افزود: امروز کیفر خواست و دفاعیات متهم ردیف اول قرائت شد و متهمان به بیان دفاعیات خود اقدام کردند و فردا دفاعیات وکیل متهم ردیف اول ومتهمان وکلا خوانده می شود.

کلاهبرداری از نوع مانورهای پولشویی، صرف عواید و سرمایه های به دست آمده به اموال منقول و غیر منقول اتهام اصلی در این پرونده است.

این پرونده یک متهم اصلی و ۶ متهم به جرم معاونت در جرم به مبلغ ۲۳۸ میلیارد و ۳۳ میلیون و ۷۶۶ هزار تومان دارد.

مطالب مشابه