به نقل از اسپوتنیک، ایالات متحده و کره جنوبی در حال گفتگو و بررسی برنامه هایی برای اجرای رزمایشهای نظامی مشترک در سال ۲۰۲۱ پس از سه سال وقفه هستند.

روزنامه هرالد چاپ کره جنوبی با اعلام این خبر به نقل از منابع ناشناس گزارش داد که رزمایشهای نظامی که پیش از این بطور سالانه برگزار می شد، این بار قرار است در اواسط ماه مارس و به مدت ۹ روز برگزار شود.

این روزنامه کره ای در ادامه ادعاهای خود افزود که واشنگتن و سئول مانند رزمایشهای جنگی و سابق خود، عملیات نظامی علیه نیروهای کره شمالی را شبیه سازی خواهند کرد.

گفته می شود که این دو کشور در حال بحث و گفتگو پیرامون جزئیات این رزمایش- از قبیل وسعت، چارچوب زمانی و همچنین سناریوهای احتمالی آن هستند.

وبگاه شبکه خبری «راشاتودی» روسیه نیز به نقل از رسانه‌های کره جنوبی نوشت که آمریکا و کره جنوبی در حالی قصد از سرگیری برگزاری رزمایش باهم را دارند که این تمرین‌های نظامی به دلیل مذاکرات «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا با کره شمالی و بیماری کرونا به حالت تعلیق درآمده بود.

گفتنی است، کره شمالی بارها از برگزاری چنین رزمایش‌هایی که به گفته مقامات پیونگ یانگ ماهیتی تهاجمی دارد، به شدت انتقاد کرده اند. اما در مقابل، مقامات هم آمریکا و هم کره جنوبی مدعی شده اند که این رزمایشها ماهیتی صرفاً دفاعی دارند.