جزئیات تجمع خانواده قربانیان ۷۵۲ مقابل دادسرا

منبع: برترین ها

65

1399/11/27

08:26


یک سال و یک ماه و ۷ روز پس از انهدام هواپیمای اوکراین خانواده جانباختگان این حادثه درحالی همچنان پیگیر این پرونده‌اند که پاسخی روشن نگرفته و حتی تجمع‌شان در اعتراض به این اوضاع بلاتکلیف مقابل ساختمان دادسرای نظامی تهران، نتیجه‌ای به همراه نداشته است.

روزنامه شرق: یک سال و یک ماه و ۷ روز پس از انهدام هواپیمای اوکراین خانواده جانباختگان این حادثه درحالی همچنان پیگیر این پرونده‌اند که پاسخی روشن نگرفته و حتی تجمع‌شان در اعتراض به این اوضاع بلاتکلیف مقابل ساختمان دادسرای نظامی تهران، نتیجه‌ای به همراه نداشته است.

جزئیات تجمع خانواده جانباختگان ۷۵۲ مقابل دادسرا

در این گزارش آمده:

* گروهي از خانواده جانباختگان پرواز ۷۵۲ هواپيمايي بين‌المللي اوكراين براي آنچه «دادخواهي» مي‌خوانند به دادسراي نظامي تهران رفتند. اين چندمين نوبت است كه در طول يك سال و اندي پس از اين حادثه، خانواده جانباختگان پرواز اوكراين براي دادخواهي و درخواست رسيدگي به پرونده اين ماجرا و محاكمه عاملان شليك به هواپيما به دادسراي نظامي تهران مراجعه مي‌كنند. اين درخواست‌ها عموما با وعده رسيدگي و محاكمه عاملان در آينده‌اي نامعلوم به پايان رسيده بود. ماجرا اما در آخرين دور مراجعه خانواده جانباختگان شكل و شمايل ديگري به خود گرفت.

* آن‌طور كه برخي خانواده‌هاي جانباختگان هواپيماي اوكرايني در حساب‌هاي كاربري‌شان در شبكه‌هاي اجتماعي نوشته‌اند، صادق عرب‌زاده، بازپرس پرونده هواپيماي اوكرايني در جريان نشست روز گذشته با خانواده برخي جانباختگان اين پرواز گفته كه قرار نهايي صادر شده و منتظر تعيين تاريخ دادگاه هستند اما چنانچه برخي خانواده‌هاي جانباختگان از طريق حساب‌هاي كاربري‌شان در شبكه‌هاي اجتماعي خبر داده‌اند، با وجود تعيين تاريخ دادگاه، هنوز هيچ‌يك از وكلاي خانواده‌ها موفق به دسترسي و مطالعه پرونده نشده‌اند.

* به ‌گفته يكي از بازماندگان اين حادثه تلخ، نشست روز گذشته خانواده‌هاي جانباختگان در دادسراي نظامي، درنهايت به بي‌نتيجه مانده. شرايطي كه باعث شد خانواده‌ها در ادامه مقابل ساختمان دادسراي نظامي دست به تجمع بزنند كه البته درنهايت با درخواست ماموران انتظامي مبني بر پايان دادن به تجمع، خانواده‌ها بدون گرفتن پاسخي مشخص محل را ترك كرده‌اند.

مطالب مشابه