شهردار شهر نچیز شهری که جمعیت آن طبق آخرین سرشماری ها ۱۵ هزار نفر تخمین زده شده است وعده داده است که به کارگرانی که به این شهر نقل مکان می کنند ۲ هزار و ۵۰۰ دلار داده می شود.

طبق آنچه شهردار نچیز به خبرگزاری سی ان بی سی گفته است این تصمیم برای ایجاد انگیزه در کارگران برای کار در این منطقه گرفته شده است و کارگران برای اینکه واجد شرایط دریافت پول از شهرداری شوند در ابتدا باید جواز کار در ایالت متحده را دریافت کنند و سپس خانه ای به ارزش ۱۵۰ هزار دلار در این شهر خرید و یا اجاره کنند و به مدت یک سال در آن ساکن شوند.

طبق براوردهای صورت گرفته هزینه زندگی در این شهر ایالت متحده بسیار پایین تر از میانگین کل کشور است؛ به عنوان مثال میانگین قیمت خرید خانه در این شهر ۹۶ هزار دلار است در حالی که میانگین قیمت خرید خانه در سراسر ایالت متحده ۲۵۰ هزار دلار تخمین زده شده است.

این پیشنهاد در حالی مطرح شده است که با پاندمی کرونا و کاهش قدرت خرید مردم مهاجرت از شهرهای گران قیمت به روستاها و یا به عبارتی مهاجرت معکوس شدت گرفته است و در چنین شرایطی برخی از شهروندانی که در شهرهای بزرگ زندگی می کرده اند و حال با تعدیل نیرو کمپانی های بزرگ شغل خود را از دست داده اند به دنبال شغل به شهرهای کوچک نقل مکان کرده اند.

گفتنی است که شاخص جرم و جنایت در این شهر ایالت میسیسیپی آمریکا ۴۷ نفر از هزار نفر است و بر این اساس نچیز یکی از بالاترین میزان جرم و جنایت را در آمریکا در مقایسه با تمام جوامع در هر اندازه ای دارد و شانس قربانی شدن یکی از شهروندان بر اثر جرایم خشن در این شهر ۱ به ۲۱ است.

در مقابل نچیز شهر مدیسون میسیسیپی یکی از امن ترین شهرهای ایالت متحده آمریکا است که شاخص جرم و جنایت در این شهر ۲۵ هزار نفره ۰.۶۰ در هزار نفر تخمین زده شده است؛ میانگین قیمت خرید خانه در این شهر ۲۵۶ هزار دلار است.