در شرایط کرونایی جهان؛ تغییر معادله «باکس آفیس چین» با اکران «کارآگاه چایناتاون ۳»

منبع: سینما پرس

35

1399/11/27

10:23


سینماپرس: در حالی که سینماهای آمریکای شمالی همچنان با پایین‌ترین رقم ممکن سعی می‌کنند به حیات خود ادامه دهند غوغای فروش در سینماهای چین، آمریکایی‌ها را هم امیدوار کرده که رونقِ سینما دوباره برمی‌گردد.

فیلم سینمایی «کارآگاه چایناتاون ۳»

سینماپرس: در حالی که سینماهای آمریکای شمالی همچنان با پایین‌ترین رقم ممکن سعی می‌کنند به حیات خود ادامه دهند غوغای فروش در سینماهای چین، آمریکایی‌ها را هم امیدوار کرده که رونقِ سینما دوباره برمی‌گردد.

به گزارش سینماپرس به نقل از هالیوود ریپورتر، باکس آفیس آمریکای شمالی این هفته شاهد اتفاقی غیرمنتظره بود چون فیلم انیمیشن «کرودز: عصری نو» توانست در دوازدهمین هفته اکران خود در صدر قرار بگیرد و فیلم تازه اکران «یهودا و مسیح سیاه» را کنار بزند.

امسال با توجه به کمبود فیلم‌های بزرگ بلاکباستری هالیوود به خاطر شیوع کرونا، باکس آفیس آمریکا شاهد اتفاق‌های تازه‌ای بوده است.

یونیورسال تخمین می‌زند که در آخر هفته سه روزه‌ای که به پایان رسید، «کرودز ۲» از ۱۸۹۰ پرده سینما تقریباً ۲.۰۴ میلیون دلار فروخته باشد که نسبت به هفته قبل ۲۱ درصد بیشتر بود.

به این ترتیب تخمین زده می‌شود که فروش کل این فیلم در آمریکای شمالی تا دوشنبه به ۴۸.۹ میلیون دلار رسیده باشد و این فیلم از ۱۵۰ میلیون دلار فروش جهانی عبور کرده باشد.

فیلم «یهودا و مسیح سیاه» ساخته شاکا کینگ با نقش‌آفرینی دنیل کالویا و لاکیث استنفیلد با فروش ۲ میلیون دلار از ۱۸۸۸ پرده سینما با فاصله کمی در رتبه دوم باکس آفیس آخر هفته قرار گرفت.

تحلیل‌گران می‌گویند با وجود اینکه این فیلم نقدهای بسیار خوبی داشت و امتیاز آن در سایت‌های امتیازدهی هم بالا بود، بسته بودن سینماها در بسیاری از بازارها و توفان‌هایی که در سراسر کشور دیده شد، باعث شد وضعیت برایش سخت شود.

اما با فاصله زیادی، بزرگ‌ترین فروش باکس آفیسی مربوط به خارج از آمریکا و بازار چین می‌شد.

فیلم «کارآگاه چایناتاون ۳» توانست در آغاز سال نو چینی فروشی خیره‌کننده معادل با بیش از ۳۹۷ میلیون دلار داشته باشد. این فیلم که کاملاً با دوربین‌های آی‌مکس فیلمبرداری شده، در سینماهای آی‌مکس فروش بالایی داشت و رقم رکوردشکن ۲۳.۵ میلیون دلار بلیت فروخت.

رقم فروش این فیلم آنقدر بالا بود که حتی توانست رکورد فروش اولیه یکی از بزرگ‌ترین فیلم‌های مارولی یعنی «انتقام‌جویان: پایان بازی» در آمریکای شمالی را هم بشکند که در آوریل ۲۰۱۹ با ۳۵۷ میلیون دلار فروش کارش را آغاز کرده بود.

سازندگان این فیلم در حال حاضر تخمین می‌زنند که فروش کل آن به ۷۵۰ میلیون دلار برسد که اگر این اتفاق بیفتد این فیلم تبدیل به دومین فیلم پرفروش تاریخ باکس آفیس چین می‌شود و پشت سر «مبارز گرگ ۲» با ۸۷۴ میلیون دلار قرار می‌گیرد.

البته مدیران هالیوودی هم از این خبر خوشحال شدند چون آن را به این معنی تلقی کردند که مردم در آمریکای شمالی هم به زودی دوباره به سینماها بازخواهند گشت.

مطالب مشابه