چگونه با آرایش چشم ها را درشت و بزرگ کنیم؟

چگونه با آرایش چشم ها را درشت و بزرگ کنیم؟


منبع: دلگرم

54

1399/11/27

10:51


چگونه با آرایش چشم ها را درشت و بزرگ کنیم؟

چین و چروک های روی پلکتان چشم هایتان را جمع و کوچک نشان می دهد؟ پف و تیرگی زیر و اطراف چشمتان باعث شده چشم هایتان جمع و کوچک دیده شود؟

اما نگران نباشید، چرا که با ترفندهایی می توانید چشم را طوری آرایش کنید که بزرگ تر دیده شوند. رعایت چند نکته ساده حین آرایش چشم ها و انجام اصولی این کار می تواند شما را به نتیجه دلخواهتان برساند. برای آموزش فوت و فن این کار با ما تا انتهای این مطلب از دلگرم همراه باشید.

بعضی از چشم ها به طور طبیعی ریز و کوچک هستند، علاوه بر این به مرور زمان در اثر شرایط مختلف در اطراف چشم ها چین و چروک های ریزی پدیدار می شوند که باعث جمع و ریزتر شدن چشم ها می شوند. همچنین سیاهی و تیرگی های اطراف چشم در ناحیه پلک و پف های زیر چشم نیز از جمله عواملی هستند که چشم ها را کوچک تر نشان می دهند. قطعا وجود چنین مواردی خوشایند نیست و اکثر خانم ها دوست دارند که چشم های درشت و درخشانی داشته باشند.

از پرایمر یا کانسیلر برای پوشاندن چین و چروک ها استفاده کنید

چگونه با آرایش چشم ها را درشت و بزرگ کنیم؟

چین و چروک های پشت پلک نه تنها ظاهری ناخوشایند به چشم ها می دهند، چشم ها را ریزتر نشان می دهند و باعث می شوند چهره فرد نسبت به سنش بیشتر به نظر آید، علاوه بر این در هنگام آرایش نیز شما را به دردسر می اندازند. با وجود این چین و چروک ها هر چقدر هم که بخواهید سایه چشم را با ظرافت بر روی پلک پخش کنید و یا خط چشمتان را ظریف بکشید، باز هم آرایشتان خراب می شود.

برای این منظور در ابتدای کار برای پوشاندن تمامی خطوط ریز و درشتی که بر روی پلک و گوشه های چشم وجود دارند، بایستی از پرایمر یا کانسیلر استفاده کنید.

اگر پوستتان چرب است پرایمر برای پوست شما انتخاب بهتری خواهد بود. پرایمر و کانسیلر علاوه بر اینکه این خطوط را می پوشانند، پوست پلک را کاملا صاف و آماده میکاپ می کنند. همچنین به دلیل تناژ رنگی روشن، چشم ها را بزرگ تر نشان می دهند.

داخل چشم مداد چشم سفید یا بژ بکشید

یکی از ترفندهایی که برای چشم های ریز و کوچک می توان استفاده کرد، استفاده از مداد آرایشی سفید یا مداد چشم با رنگ بژ است. هر چند که مداد چشم بز ظاهری طبیعی تری به چشم ها می دهد، با این وجود هر دو این رنگ ها می توانند مفید و کارآمد باشند.

کافیست بعد از آرایش کامل چشم ها، داخل چشم ها، دقیقا داخل پلک پایینی را مداد سفید یا بژ بکشید، به محض کشیدن این خط خواهید دید که چشم ها بازتر دیده شده و شفاف و درخشان می شوند.

از کشیدن خط چشم ضخیم و پهن پرهیز کنید

از پرایمر یا کانسیلر برای پوشاندن چین و چروک ها استفاده کنید

کشیدن خط چشم در آرایش چشم، از اهمیت بالایی برخوردار است. برای اینکه چشم ها درشت تر دیده شوند، به هیچ عنوان خط چشمتان را ضخیم و پهن نکشید. برای این منظور از خط چشم های مایع استفاده کنید و سعی کنید خطی ظریف در قسمت بن مژه و پشت پلک بکشید. در صورت تمایل می توانید این خط را در گوشه های چشم کمی دنباله دار بکشید تا چشم ها حالت کشیده و گربه ای پیدا کنند.

از ریمل بلند کننده و حجم دهنده با هم استفاده کنید

مزه ها تاثیر زیادی در زیبایی و فرم و حالت چشم ها دارند. اگر چشم های ریز و کوچکی دارید، با رسیدگی به مژه هایتان و استفاده از تقویت کننده مژه می توانید چشم هایتان را از افتادگی و حالت جمع خارج کنید. علاوه بر این با داشتن مژه های پرپشت، چشم ها ظاهر گیراتری خواهند داشت.

ریمل های بلند کننده و حجم دهنده می توانند چشم های ریز را بزرگ تر نشان دهند. اما اگر می خواهید ترفند این کار را یاد بگیرید، بایستی توجه داشته باشید که قبل از آرایش بایستی به مژه هایتان حالت بدهید. برای این کار از یک فرمژه کمک بگیرید و یک فر ملایم و زیبا در مژه هایتان ایجاد کنید.

حال یک دور مژه هایتان را با ریمل بلند کننده، ریمل بزنید. اندکی صبر کنید، سپس یک دور دیگر مژه هایتان را با ریمل حجم دهنده ریمل بزنید.

سعی کنید در هنگام ریمل زدن بیشتر روی قسمت میانی و بیرونی مژه ها تمرکز کنید. این کار باعث می شود چشم ها درشت تر و کشیده تر شده و مژه های بلند و پر مشکی ظاهر جذاب تری به چشم هایتان بدهند.

سایه چشم روشن، براق و شاین دار استفاده کنید

سایه چشم روشن، براق و شاین دار استفاده کنید

برای آرایش چشم ها و انتخاب تناژ رنگی سایه بایستی به نوع پوست و رنگ چشم هایتان توجه کنید. بعد از انتخاب رنگ از هر خانواده ای به سراغ طیف های روشن آن خانواده بروید و از سایه های تیره دوری کنید.

سایه های روشن بهترین انتخاب برای چشم های ریز و کوچک هستند و ظاهری درست تر به چشم ها می دهند. می توانید برای آرایش یان مدل چشم ها از دو سایه روشن نزدیک به هم استفاده کنید و سایه روشن تر را برای نیمه داخلی پلک و سایه کمی تیره تر را برای نیمه بیرونی پلک استفاده کنید.

علاوه بر این توجه داشته باشید که سایه های مات برای چشم های ریز و کوچک گزینه مناسبی نیستند، هر اندازه که سایه براق تر و شاین بیشتری داشته باشد، چشم ها بزرگ تر دیده می شوند و جلوه بیشتری خواهند داشت. برای شناخت بیشتر در رابطه با انتخاب سایه چشم می توانید مطلب آشنایی با انواع سایه چشم در مجله الانزا را بخوانید.

در انتهای آرایش چشم ها برای اینکه سایه چشم و خط چشمتان دوام بیشتری داشته باشد، از فیکساتور آرایشی یا تثبیت کننده استفاده کنید.

جمع بندی

در طول این مطلب تکنیک های صحیح آرایش چشم برای درشت و بزرگ تر کردن چشم ها را بیان کردیم تا با انجام این روش ها و نکاتی ریز در زمانی بسیار کوتاه، چشم های خود را به راحتی آرایش کنید.

تنها کافیست لوازم آرایش با کیفیت و مرغوبی تهیه کنید و بدون صرف هزینه های سنگین، خودتان چشم هایتان را به زیبایی هرچه تمام تر میکاپ کنید.

انواع محصولات آرایش چشم مانند پرایمر، کانسیلر، سایه چشم پودری و کرمی، ریمل چشم، خط چشم و مداد چشم را می توانید از قسمت آرایش چشم فروشگاه اینترنتی الانزا (https://elanza.com) خریداری کنید.


مطالب مشابه