عید نوروز برای داماد چه کادوهایی می برند؟ (ایده عیدی داماد در نوروز)

عید نوروز برای داماد چه کادوهایی می برند؟ (ایده عیدی داماد در نوروز)


منبع: مینویسم

129

1399/11/27

12:02


عید نوروز برای داماد چه کادوهایی می برند؟

دختر پسری که نامزد می کنند، خانواده هایشان در مناسبت های مختلف برای دختر و پسر هدیه می برند و معمولا هدیه هایی که برای دختر می برند تجملات بیشتری دارد و هدیه هایی که برای پسر می برند تجملات کمتری دارد. این مناسبت ها مانند عید نوروز، شب یلدا، عید فطر و …. می باشد. برخی شهر ها هدیه بردن در این مناسبت ها را به صورت مجلل و با تشریفات زیاد انجام می دهند و برخی دیگر با تشریفات خیلی کمتر انجام می دهند. به نظر شما به عنوان عیدی داماد در نوروز چه کادوهایی باید برد؟ آیا در خانواده شما هم این رسومات وجود دارد؟ اگر این رسومات را دارید می توانید از ایده های زیر استفاده کنید که عید نوروز برای داماد چه عیدی هایی ببرید.

دیدن مجموعه عکس سفره عقد جدید ایرانی به عروس و دامادها پیشنهاد می شود.

عیدی عید نوروز برای داماد چی میبرن؟

برای خریدن عیدی برای داماد به بودجه خودتان نگاه کنید. قرار نیست برای خرید کادو برای عید نوروز آقای داماد خودتان را به دردسر بیاندازید. یک کادوی ساده که با سلیقه تهیه کنید ممکن است خیلی بهتر از هدایای گران قیمت باشد. شما می توانید وسیله هایی که آقای داماد نیاز دارد را برایش تهیه کنید و به عنوان عیدی عید نوروز به او بدهید که البته بهتر است لوازم شخصی مورد نیاز او باشد به عنوان مثال خریدن ابزارآلات به عنوان کادوی عید داماد فکر خوبی نیست. می توانید از پست بهترین هدیه برای مردان در روز تولدشان ایده بگیرید. برخی از کادو هایی که در عید نوروز می توانید برای داماد بخرید به شرح زیر می باشد:

عیدی داماد در عید نوروز: ساعت

خیلی وقت ها خانواده عروس برای داماد به عنوان هدیه عید نوروز ساعت کادو می دهند. البته بعضی از خانواده ها هم ساعت ست تهیه می کنند و در روز عقد به عروس و داماد می دهند که با این کار با یک تیر دو نشان می زنند.

عید نوروز برای داماد چه کادوهایی می برند: ساعت هدیه داماد

ساعت هدیه عید برای داماد

عیدی داماد در نوروز

ایده های جالب برای بسته بندی کادو به مناسبت های مختلف

کت و شلوار:

کت و شلوار هم معمولا جزء خرید های ثابت خانواده عروس برای آقا داماد و مهم ترین های لیست خرید داماد است که می توانید به عنوان عیدی به داماد بدهید و آن را در لیست عیدی داماد در نوروز قرار دهید. معمولا یک دست کت و شلوار برای داماد تهیه می کنند که داماد از کت و شلوار برای عروسی استفاده می کند، البته همراه کت و شلوار معمولا یک پیراهن مردانه مجلسی برای زیر کت، کمر بند، دکمه سردست و گاهی کراوات و گیره کراوات هم خریداری می شود.

عیدی برای داماد چی میبرن؟ کت و شلوار عیدی داماد

عیدی داماد در عید نوروز

لباس بیرون و خانه

به جز کت و شلوار، لباس های مردانه دیگری نیز معمولا برای داماد تهیه می شود که شامل این موراد است: تی شرت، شلوار خانگی، لباس ورزشی، ربدوشامبر یا لباس خواب، لباس مهمانی و مجلسی، و همچنین لباس زیر شامل شورت و زیر پوش و در نهایت جوراب. البته خرید همه این ها لازم نیست، می توانید به رسم و روسم شهر و خانواده خود نگاه کنید و فقط وسایلی که ضروری و لازم است را برای داماد تهیه کنید.

بیشتر بدانید: برای یلدا چه کادوهایی برای داماد می برند؟

عطر و ادکلن

استفاده از عطر و کلا بوی خوش هم ریشه در فرهنگ ایرانی و هم فرهنگ اسلامی ما دارد، به همین دلیل خرید عطر می تواند یک خرید خاص و دوست داشتنی برای هر کسی از جمله داماد باشد.

عطر هدیه عید برای داماد

کفش و دمپایی

کفش مجلسی مردانه یا همان کفش دامادی که قرار است با کت و شلوار پوشیده شود هم معمولا جزء خرید های آقا داماد است اما می توانید به دلخواه یک کفش کتانی ورزشی هم اضافه کنید و آن را تهیه کنید.

کفش عیدی داماد

وسایل بهداشتی برای داماد

بعضی وسایل آرایش و بهداشتی هم می تواند به خرید خود اضافه کنید که کاملا سلیقه ای است، مواردی مثل واکس مو، ژل مو، تافت مو، کیف اصلاح، برس معمولی، برس پیچ، کمربند، ست ناخن گیر و …

لواز بهداشتی عیدی برای داماد

وسایل شخصی برای داماد

در پاسخ به این سوال که برای عید نوروز برای داماد چه کادوهایی می برند گزینه های زیادی روبروی شماست که باید با توجه به هزینه مورد نظر، فرهنگ خانواده ای که با آن ها وصلت کرده اید، علایق شخصی داماد و … بهترین انتخاب را داشته باشید. بعضی از متداولترین کادوهایی که به عنوان عیدی عید نوروز برای داماد می برند در بالا معرفی شد اما می توانید خلاقیت داشته باشید و جزئیات ریزی را به این عیدی اضافه کنید مانند وسایل شخصی برای داماد مانند کیف پول، کمربند، ماگ با اسم خودش و …. .

عیدی داماد در نوروز در همه جا مرسوم نیست و خیلی ها اعتقادی به ان ندارند و معتقدند که عیدی فقط برای عروس خانوم هاست بعضی ها هم خریدهای عروسی که بر عهده خانواده عروس است مانند کت و شلوار دامادی، کفش، ساعت داماد و غیره را به عنوان عیدی داماد در عید نوروز می برند. بعضی ها هم سکه یا طلا به داماد هدیه می دهند و تشریفات خاصی برای ان قائل نمی شوند. مهمترین نکته سنجیدن فرهنگ خانواده ها و سطح توقع و رسم و رسومات آن هاست.

جمع بندی:

این اولین هدیه ای است که به عنوان عیدی برای داماد می برید پس هرچقدر که متفاوت تر و زیباتر باشد در سال های آینده بیشتر به یاد می ماند و خاطره خوبی به جا می گذارد. باز هم می گوییم نیاز به صرف هزینه زیاد نیست شما می توانید با صرف کمی وقت یک هدیه دست ساز برای عیدی داماد تهیه کنید که هم هزینه ای ندارد و هم عشق بیشتری را نشان می دهد.

 

فروشگاه قطعات آسانسور

مطالب مشابه