دندان چگونه خراب می شود (۱۴ عادت که دندان های شما را خراب می کند)

دندان چگونه خراب می شود (۱۴ عادت که دندان های شما را خراب می کند)


منبع: مینویسم

51

1399/11/27

18:13


دندان چگونه خراب می شود (14 عادت که دندان های شما را خراب می کند)

دندان چگونه خراب می شود (14 عادت که دندان های شما را خراب می کند)

آیا پاسخ این پرسش را می دانید که دندان چگونه خراب می شود؟ در این مطلب از 14 عادت که دندان های شما را خراب می کند و از سلامت دهان  آگاه شوید تا بتوانید از دندان های خود مراقب کنید. دندان اعضای بسیار مهمی در صورت ما هستند که بیش از ان که تصور کنید به زیبایی شما کمک می کنند. همانطور که می دانید هزینه های دندان پزشکی بسیار زیاد است از این رو بهتر است بدانید دندان چگونه خراب می شود تا بتوانید از دندان های خود مراقبت کنید. عوارض بعد از ایمپلنت دندان که در کوتاه مدت یا بلند مدت ایجاد می شود!

دندان چگونه خراب می شود (14 عادت که دندان های شما را خراب می کند)

1.جویدن یخ

درست است که یخ طبیعی و فاقد شکر است، بنابراین ممکن است فکر کنید یخ بی ضرر است. اما مکعب های سخت و یخ زده می تواند دندان های شما را خرد کند. غذاهای گرم و غذاهای سرد ممکن است باعث ایجاد سریع درد و یا درد طولانی دندان شود. دفعه دیگر که تمایل داشتید یخ بجوید، به جای آن مقداری آدامس بدون قند بجوید.

دندان چگونه خراب می شود

2.ورزش بدون محافظ دندان

خواه فوتبال، هاکی یا هر ورزش تماسی دیگری باشد، بدون محافظ دهان وارد بازی نشوید. این یک قطعه پلاستیک قالب زده است که از ردیف بالای دندان محافظت می کند. بدون این قالب، دندان های شما ممکن است خرد شوند یا حتی از بین بروند. محافظ های دندان خود را ممکن است در فروشگاه خریداری کنید، یا می توانید سفارشی توسط دندانپزشک خود تهیه کنید.

3.دندان های قروچه

دندان قروچه می تواند به مرور دندان ها را ساییده کند. بیشتر اوقات به دلیل استرس و عادات خواب ایجاد می شود. پرهیز از غذاهای سفت در طول روز می تواند درد و آسیب این عادت را کاهش دهد. استفاده از محافظ دهان در شب می تواند از آسیب ناشی از دندان قروچه هنگام خواب جلوگیری کند.

4.قطره سرفه

قطره های سرفه با شکر پر می شوند. بنابراین پس از آرامش گلو با قطره سرفه ، حتما مسواک بزنید. قندناشی از قطره سرفه یا آب نبات سفت پلاک چسبنده ای که دندان های شما را می پوشاند و به آن آسیب می رساند. سپس باکتری های موجود در پلاک، قند را به اسیدی تبدیل می کنند که مینای دندان را می خورد.

5.آب نبات چسبناک

دندان چگونه خراب می شود؟ شیرینی جات باعث پوسیدگی دندان می شوند، اما تحمل برخی از آب نبات ها سخت تر است. لثه ها در دندان ها می چسبند و قند و اسیدهای حاصل را برای ساعت ها با مینای دندان شما در تماس می گذارند. بزاق بیشتری در طول وعده های غذایی تولید می شود، که به شما کمک می کند تا آب نبات ها و اسیدها را بشویید.

6.نوشیدنی 

آب نبات تنها عامل مقصر خرابی دندان نیست. سودا می تواند در هر وعده حداکثر 11 قاشق چای خوری شکر داشته باشد. نوشابه های رژیمی به شما اجازه می دهند شکر را کنار بگذارید، اما ممکن است اسید بیشتری به شکل شیرین کننده های مصنوعی داشته باشند.

7.باز کردن درب بطری یا بسته بندی پلاستیکی با دندان

دندان چگونه خراب می شود؟ باز کردن درب بطری یا بسته بندی پلاستیکی با دندان ممکن است راحت باشد، اما این یکی از عادت هایی است که دندان ها را خراب می کند. استفاده از دندان به عنوان ابزار می تواند باعث ترک خوردگی آن شود.

8.نوشیدنی های ورزشی

بدون شک یک نوشیدنی سرد ورزشی بعد از یک تمرین خوب شاداب کننده است. اما این نوشیدنی ها معمولاً سرشار از قند هستند. مانند نوشابه یا آب نبات ، نوشیدنی های ورزشی شیرین حمله اسیدی به مینای دندان شما را ایجاد می کنند. دندان چگونه خراب می شود! نوشیدن مداوم آنها می تواند منجر به پوسیدگی شود. یک راه بهتر برای هیدراته ماندن در باشگاه بدنسازی آب بدون قند و بدون کالری است.

9.آب میوه

آب میوه دارای ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها است، اما متأسفانه اکثر آب میوه ها نیز دارای قند هستند. برخی از آب میوه ها می توانند به اندازه نوشابه در هر وعده شکر داشته باشند. به عنوان مثال، در نوشابه پرتقال فقط 10 گرم قند بیشتر از آب پرتقال وجود دارد. میوه ها به طور طبیعی شیرین هستند، بنابراین بدنبال آب میوه ای باشید که قند اضافی نداشته باشد.

10.چیپس سیب زمینی

دندان چگونه خراب می شود؟ واقعا چیپس؟!!! باکتری های موجود در پلاک دندان مواد غذایی نشاسته ای را به اسید تجزیه می کنند. این اسید می تواند تا 20 دقیقه بعد به دندان حمله کند، حتی اگر غذا بین دندان ها گیر کرده باشد. بعد از خوردن چیپس سیب زمینی یا سایر غذاهای نشاسته ای که تمایل دارند در دندان ها گیر کنند، بهتر است نخ دندان بکشید.

بهترین مدل های مسواک برقی ۲۰۲۰ که دندان های شما را مانند مروارید سفید می کند

11.میان وعده مداوم

میان وعده بزاق کمتری نسبت به یک وعده غذایی تولید می کند و برای مدت زمان طولانی تری لقمه های غذایی در دندان های شما باقی می ماند. از میان وعده های خیلی مکرر خودداری کنید و از میان وعده هایی که قند و نشاسته کمی دارند استفاده نمایید.

12.جویدن مداد

آیا هنگام تمرکز روی کار یا تحصیل، مداد خود را می جوید؟ این عادت می تواند باعث خرد شدن یا ترک خوردن دندان شود. هنگامی که نیاز به جویدن دارید آدامس بدون قند گزینه بهتری است. این باعث تحریک جریان بزاق می شود که می تواند دندان ها را قویتر کرده و از اسیدهای مینا خوردن محافظت کند.

دندان چگونه خراب می شود (14 عادت که دندان های شما را خراب می کند)

13.نوشیدن قهوه

رنگ تیره و اسیدیته قهوه می تواند به مرور زمان باعث زردی دندان شود. خوشبختانه ، این یکی از ساده ترین لکه ها برای درمان با روش های مختلف سفید کننده است. اگر نگران تغییر رنگ دندان ها هستید با دندانپزشک صحبت کنید.

14.سیگار کشیدن

دندان چگونه خراب می شود ؟سیگار و همچنین سایر محصولات توتون و تنباکو می توانند دندان ها را لکه دار کنند و باعث ریزش آنها در نتیجه بیماری لثه شوند. تنباکو همچنین می تواند باعث سرطان دهان، لب ها و زبان شود. حالا که می دانید دندان چگونه خراب می شود بهتر است در مراقبت از دندان های خود بسیار جدی باشید تا لبخندی زیبا داشته باشید.

چه آنتی بیوتیک هایی برای درمان عفونت دندان استفاده می شوند؟

فروشگاه قطعات آسانسور

مطالب مشابه