مراقب کودکان دیابتی باشید تا کرونا نگیرند+دلیل

24

1399/11/27

19:58


یک متخصص داخلی گفت: چه کودکان و بزرگسالانی که مبتلا به دیابت نوع یک هستند و چه بزرگسالانی که دیابت نوع دو دارند، مستعد ابتلا به انواع کووید ۱۹ هستند.

مراقب کودکان دیابتی باشید تا کرونا نگیرند+دلیل

به گزارش بهداشت نیوز علی دارایی در رابطه با ریسک ابتلای کودکان دیابتی به کرونا، اظهار کرد: چه کودکان و بزرگسالانی که مبتلا به دیابت نوع یک هستند و چه بزرگسالانی که دیابت نوع دو دارند، مستعد ابتلا به انواع کووید ۱۹ هستند.

وی با بیان اینکه لازم است در این شرایط این افراد بیش از پیش به سلامت و اندازه‌گیری قند خون توجه داشته باشند، عنوان کرد: ممکن است در صورت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی و ابتلا به نوع شدید بیماری ریسک مرگ در آن‌ها نیز افزایش یابد.

دارایی با اشاره به این‌که دیابت یک بیماری درمان‌پذیر نیست، بیان کرد: اما راه‌های خیلی مؤثری برای کنترل قندخون و کاهش عوارض ناشی از دیابت وجود دارد.

این متخصص داخلی ادامه داد: پیشرفت تکنولوژی و داروهای مؤثر در اختیار بیماران قرار دارد که با کنترل قندخون می‌توانند از عوارض جدی ذکر شده جلوگیری کنند.

وی با اشاره به شیوع بالای دیابت در دنیا، خاطرنشان کرد: دیابت پُرهزینه‌ترین بیماری غیر واگیر در سراسر دنیا است

دارایی عنوان کرد: حدود ۴۶۰ میلیون نفر در سراسر دنیا به دیابت مبتلا هستند و بالغ بر چهار میلیون و ۲۰۰ هزار نفر سالانه به علت دیابت و عوارض آن جان خود را از دست می‌دهند و در کشور ما نیز حدود ۱۱ درصد افراد ۲۵ سال به بالا به بیماری دیابت مبتلا هستند که تقریباً معادل پنج میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در سراسر کشور است.

منبع: ایسنا

مطالب مشابه