ظریف: منطقه ما اولویت ماست

منبع: برترین ها

20

1399/11/27

22:03


محمدجواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه «دیپلماسی فعال ایران به پیش می‌رود» تأکید کرد: منطقه ما اولویت ماست.

ایرنا: محمدجواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه «دیپلماسی فعال ایران به پیش می‌رود» تأکید کرد: منطقه ما اولویت ماست.

ظریف شامگاه دوشنبه در پیامی توئیتری نوشت: دیپلماسی فعال ایران به پیش می‌رود. در طول هفته گذشته، با مارتین گریفیتس، فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن و امروز با محمد بن عبدالرحمن آل‌ثانی، وزیر امور خارجه قطر دیدار داشتم.

وی افزود: معاونان وزرای خارجه ایران، ترکیه و روسیه روز سه‌شنبه در سوچی در خصوص پیشبرد فرایند آستانه دیدار خواهند داشت. منطقه ما اولویت ماست.

ظریف: منطقه ما اولویت ماست

هیات جمهوری اسلامی ایران به ریاست «علی اصغر خاجی» دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی به منظور شرکت در پانزدهمین نشست بین المللی کارشناسان ارشد کشورهای عضو فرمت آستانه شامگاه دوشنبه وارد مسکو شد.

بررسی آخرین تحولات سوریه در عرصه های مختلف محور اصلی گفت وگوهای نمایندگان کشورهای ایران، روسیه و ترکیه در دو روز نشست که در شهر سوچی برگزار می‌شود، خواهد بود.

در پانزدهمین نشست مذاکرات آستانه نمایندگان کشورهای ضامن شامل ترکیه، روسیه و ایران و نمایندگان دولت سوریه و مخالفان و همچنین نماینده سازمان ملل متحد به سوریه شرکت می‌کنند.

جمهوری اسلامی ایران و روسیه از بیش از ۵ سال پیش مذاکرات در فرمت آستانه را آغاز کردند و در این مدت ۱۴ دور مذاکرات در این فرمت برگزار شد که در آن نمایندگان دولت سوریه و برخی کشورهای منطقه نیز شرکت کرده اند.

از مهم ترین دستاوردهای این مذاکرات امضای تفاهم نامه ایجاد مناطق امن در سوریه است که در دور چهارم مذاکرات آستانه به دست آمد.

در چارچوب مذاکرات در فرمت آستانه، رؤسای جمهوری ایران، روسیه و ترکیه سه دیدار در تهران، سوچی و آنکارا با یکدیگر برگزار کردند.

مطالب مشابه