قیمت نفت رکورد ۱۳ماه گذشته را شکست

منبع: برترین ها

40

1399/11/27

23:29


وعده‌های توزیع واکسن کرونا و کاهش تولید نفت در افزایش قیمت تاثیر داشته است

برترین‌ها: وعده‌های توزیع واکسن کرونا و کاهش تولید نفت در افزایش قیمت تاثیر داشته است

قیمت نفت امروز دوشنبه، ۲۷ بهمن‌ماه ۱۳۹۹ به بالاترین قیمت در حدود ۱۳ ماه گذشته رسید. وعده‌های واکسن و احتمال افزایش دوباره تقاضا، و همچنین کنترل عرضه از سوی تولیدکنندگان در این افزایش قیمت تاثیر داشته است.

به گزارش رویترز، هر بشکه نفت خام برنت امروز رکورد زد و به ۶۳.۷۶ دلار رسید. ساعت ۱۵:۲۳ امروز به وقت گرینویچ هر بشکه نفت به ۶۳ دلار و ۳۶ سنت رسید که با ۹۳ سنت یا ۱.۵ درصد رشد همراه بود. این بالاترین قیمت نفت از ۲۲ ژانویه سال گذشته است.

معاملات آتی نفت خام وست‌تگزاس اینترمدیت (WTI) هم با افزایش ۳۶ سنتی یا ۱.۵ درصدی همراه بود و به ۶۰.۹۵ دلار رسید. این بالاترین قیمت از هشتم ژانویه سال گذشته است که قیمت به ۶۰.۳۳ دلار رسیده بود.

قیمت نفت در هفته گذشته حدود پنج درصد افزایش یافته است.

قیمت‌ها در هفته‌های اخیر به دلیل سخت‌گیری‌هایی که درباره عرضه به دلیل کاهش تولید از سوی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و تولیدکنندگان متحد در گروه بزرگ‌تر اوپک پلاس صورت گرفته، افزایش یافته است.

الكساندر نواك، معاون نخست وزیر روسیه معتقد است كه بازار جهانی نفت در مسیر احیا قرار دارد و قیمت نفت در این سال می‌تواند به طور متوسط ۴۵ تا ۶۰ دلار در هر بشكه باشد.

نواک می‌گوید: «در چند ماه گذشته نوسان کمی داشته‌ایم. این بدان معناست که بازار متعادل است و قیمت‌هایی که امروز شاهد آن هستیم با وضعیت بازار مطابقت دارد.»

در همین حال، جو بایدن، رئیس جمهور آمریكا، برای دستیابی به اولین دستاورد مهم قانونی در دوره ریاست جمهوری خود تلاش می‌کند که كمك هر دو حزب را به طرح امداد ۱.۹ تریلیون دلاری مقابله با ویروس كرونا جلب کرد.

مطالب مشابه