«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی شامگاه دوشنبه در سخنانی گفت که درباره بسیاری از موضوعات با دولت «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا اتفاق نظر وجود دارد.

وی که با شبکه 12 رژیم صهیونیستی مصاحبه می‌کرد درباره اختلافاتی با دولت بایدن خبر داد که مهمترین آنها دو پرونده ایران و فلسطین است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه گفت که از عدم تماس بایدن با وی با وجود گذشت حدود یک ماه از ورود بایدن به کاخ سفید، ناراحت نیست.

تماس نگرفتن بایدن (بعد از آغاز ریاست جمهوری او) با نتانیاهو تاکنون در جمع صحبت‌های وی با رهبران خارجی باعث ناراحتی در اسرائیل و همچنین برخی کارشناسان حوزه خاورمیانه شده است چرا که باراک اوباما و دونالد ترامپ روسای جمهور پیشین (آمریکا) ظرف چند روز ابتدایی آغاز منصبشان با نتانیاهو صحبت کرده بودند

جو بایدن اول بهمن ماه با انجام مراسم تحلیف ریاست جمهوری آمریکا، کار خود را به عنوان رئیس‌جمهور جدید شروع کرده و تاکنون با رهبران کشورهای مختلف تماس تلفنی دوجانبه برقرار کرده است.

«دنی دانون» نماینده سابق رژیم صهیونیستی در سازمان ملل چهارشنبه گذشته نیز از رئیس جمهور آمریکا به دلیل عدم تماس با نتانیاهو  پس از ورود به کاخ سفید از روز ۲۰ ژانویه (اول بهمن) انتقاد کرد.

وی در پیامی در توییتر نوشت: «جو بایدن، شما با سران کشورهای کانادا، مکزیک، هند، فرانسه، آلمان، ژاپن، استرالیا، کره‌جنوبی و روسیه تماس داشتید. آیا الان زمان تماس با نخست وزیر اسرائیل، نزدیک‌ترین متحد آمریکا نیست؟» وی در این پست توییتری شماره تماس نتانیاهو را هم ذکر کرده بود!

«جن ساکی» سخنگوی کاخ سفید نیز در کنفرانس خبری شامگاه جمعه در واکنش به سوال خبرنگاری درباره زمان تماس بایدن با نتانیاهو گفت: «بایدن به دنبال گفت‌وگو با نتانیاهو بوده و می‌توانم تاکید کنم که این تماس به زودی انجام خواهد شد اما زمان یا جدول زمانی آن را نمی‌دانم.»

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره وجود دلیلی در تاخیر ارتباط تلفنی بایدن با نتانیاهو گفت: «هیچگونه نادیده گرفتن متعمدانه‌ای وجود ندارد. بایدن از مدت‌ها پیش نتانیاهو را می‌شناسد و تماس تلفنی به زودی انجام خواهد شد.»