جذاب ترین مجموعه متن ادبی در مورد روز مهندس

منبع: ستاره

532

1399/11/28

10:30


در روز پنجم اسفند ماه مصادف با بزرگداشت خواجه نصرالدین طوسی، می‌توانید با فرستادن یک متن ادبی در مورد روز مهندس از این افراد زحمت کش قدردانی کنید.

متن ادبی در مورد روز مهندس


ستاره |
سرویس سرگرمی -
در تقویم رسمی کشورمان روز پنجم اسفند مصادف با تولد خواجه نصرالدین طوسی، روز مهندس نامگذاری شده است. در این روز می‌توان با زیباترین متن ها و جملات این قشر تاثیر گذار در جامعه را تکریم کرد. در این مطلب تعدادی متن ادبی در مورد روز مهندس را قرار داده ایم.


متن ادبی در مورد روز مهندس

۱

تقدیم به تمام کسانی که مهندسی را درک کردند، به تمام کسانی که پلی ساختند از انتهای بن بست کوچه ی رفاه تا بیکران، به تمام کسانی که خود را شبانه روز وقف کردند تا همگان شبانه روزی روشن داشته باشند، به تمام کسانی که لذتش را فهمیدند نه آنان که تنها به نامش خوانده شدند…

☆✿☆✿☆✿☆✿☆✿☆✿☆

۲

گالیله گفته: "بنای هستی بر مبنای هندسه است." همچنین کورش کبیر گفته است: دست هایی که میسازند مقدس ترند از لب هایی که دعا میخوانند.  

روز بزرگداشت خواجه نصیر الدین طوسی و روز مهندس بر تمامی مهندس ها مبارک باد. به امید پیشرفت روز افزون کشور عزیزمان ایران.

☆✿☆✿☆✿☆✿☆✿☆✿☆

۳

مهندسان عمران دنیا واقعی را می سازند، مهندسان کامپیوتر دنیای جادویی را می ‌سازند ، مهندسان برق و الکترونیک دنیا را بهم متصل می‌کنند، مهندسان مکانیک دنیا را به حرکت وا می‌دارند.

روز مهندس بر همه مهندسان مبارک

☆✿☆✿☆✿☆✿☆✿☆✿☆

۴

این روزها مهندسی نیاز به رشته های جدید دارد. مثلاً مهندسی ساختن حال خوب و تعمیر آدم های افسرده، ساختن یک قلب بی خط و خش، یا مهندسی ساختن یک منحنی روی لب، و حتی ساختن ذهنی بی عیب و نقص برای بیماران ناتوان ذهنی، مهندسی تعمیر نفس تنگی های مادربزرگ، تعمیر آدم های ریاکار، یا حتی تعمیر حال این روزهای خوزستان ! و مهندسی تعمیر هزاران عیب و ایرادی که ما آدم ها داریم ...

 

متن ادبی در مورد روز مهندس

متن ادبی در مورد روز مهندس

بیشتر بخوانید: پیام تبریک روز مهندس به همراه عکس نوشته

۵

روز مهندس به یاد همه مهندسینی است که سختی‌ها و مشقت‌های رسیدن به این جایگاه را لمس کرده اند. مهندسی در واقع علم خدا در طبیعت است. فقط یک مهندس است که به قدرت خداوند از این زاویه نگاه می‌کند. تنها یک مهندس است که به همه چیز از زاویه علت و معلول نگاه می‌کند. در نگاه یک مهندس هیچ چیز نمی‌تواند خارج از منطق و نظم اتفاق بیفتد. یک مهندس از زاویه دیگری جهان را می‌بیند.

این روز را به تمام مهندسان زحمت‌کش تبریک می‌گویم.

☆✿☆✿☆✿☆✿☆✿☆✿☆

۶

راز یک زندگی زیبا در این است که امروز با خدا گام برداری و برای فردا به او اعتماد کنی.

روز مهندس بر همه آنانکه مهندس وجود خویشند مبارک باد ...

☆✿☆✿☆✿☆✿☆✿☆✿☆

۷

مهندسان بی شک آفرینندگان دنیای مدرن و تکنولوژی امروز هستند. به سلامتی تمام کسانی که خود را شبانه روز وقف کردند تا همگان شبانه روزی روشن داشته باشند. پنجم اسفند ماه ،روز مهندس بر شما بهترینها مبارک باد

☆✿☆✿☆✿☆✿☆✿☆✿☆

۸

یکم تا هفتم اسفند ، هفته مهندسی و پنجم اسفند روز مهندس، بر همه مهندسان ایران زمین به ویژه مهندسان مکانیک مبارک باد. شکوفایی تمدن بشر، برآیند ایده های مهندسین تلاشگر است.

روزت مبارک

☆✿☆✿☆✿☆✿☆✿☆✿☆

۹

به امید روزی که مهندسان عزیزمان از شغلهای کاذب و کنج های خانه رهایی یابند و به تعلقات خود بازگردند. روز مهندس را تبریک میگویم، حتی به خودم که لا به لای جزوات مکانیک سیالات در صفحاتی که رنگ و بوی چشمانت را گواهی میدهد، با فرمول و معادله شروع میکنم. و هنوز به میانه نرسیده استعاره ها آغاز میشود. در نگاه آخرت رها میشوم و تشبیه ات میکنم گاه به آهویی سرگردان، گاه به آسمانی مملو از باران و گاه به ماه و ستاره ای تابان!

☆✿☆✿☆✿☆✿☆✿☆✿☆

۱۰

می‌توانی پزشک باشی و زندگی‌‌ها را نجات دهی‌. می‌توانی حقوق‌دان باشی و از حقی دفاع کنی‌. می‌توانی سرباز باشی و از زندگی بسیاری دفاع کنی. و می‌توانی مهندس باشی و همه این کار‌ها را با هم انجام دهی. دانشمندان آنچه را که هست کشف می‌کنند و مهندسان آنچه را که نیست خلق می‌کنند.

روز مهندس مبارک

☆✿☆✿☆✿☆✿☆✿☆✿☆

۱۱

من می‌توانم ۷۰ کلمه را در دقیقه‌ای بنویسم و حتی خودم از خواندنش عاجز باشم. بیشتر اوقاتم را با معلمانم می‌گذارنم تا با خانواده‌ام. من نظریه اویلر را می‌دانم، اما سایز پیراهنم را نه! من زندگی‌ای ندارم و می‌توانم آنرا با ریاضیات به اثبات برسانم. بله من دانشجوی مهندسی هستم.

روز مهندس مبارک

☆✿☆✿☆✿☆✿☆✿☆✿☆

۱۲

دلم آرام نمیگیرد! از فاصله ای که بینمان جا خوش کرده جذر میگیرم. و از عشقمان در بازه ی بودنت تا مثبت بی نهایت انتگرال! در کلاس حضور دارم اما حاضری ام را بچه ها میزنند! درس تمام میشود، همه میروند و من میمانم با قلمی که دوست داشتن ات را مهندسی می کند!

☆✿☆✿☆✿☆✿☆✿☆✿☆

بیشتر بخوانید: استوری اینستاگرام هنرمندان برای روز مهندس


حرف آخر

مناسبت هایی که به نام شغل های مختلف در تقویم ثبت شده، بهانه خوبی برای ایجاد ارتباط هر چه بهتر با افراد مختلف است. با تقدیم یک جمله زیبا به مهندسین عزیز می توان از سختی ها و زحمات آن ها تشکر کرد. شما چه متن ادبی دیگری به مناسبت روز مهندس مد نظر دارید؟ لطفاً آن را با ما و دیگر مخاطبان ستاره در پایین صفحه و در قسمت "نظرات و پرسش ها" در میان بگذارید. همچنین اگر همسرتان مهندس است، به شما پیشنهاد می کنیم مطلب تبریک روز مهندس به همسر را نیز از نظر بگذرانید.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو