چین: بازگشت آمریکا به برجام تنها راه درست است

منبع: برترین ها

4

1399/11/30

23:08


سخنگوی وزارت خارجه چین تاکید کرد که این کشور اعتقاد دارد بازگشت آمریکا به برجام تنها راه درست برای شکستن بن‌بست‌ها در رابطه با ایران است.

ایرنا: سخنگوی وزارت خارجه چین تاکید کرد که این کشور اعتقاد دارد بازگشت آمریکا به برجام تنها راه درست برای شکستن بن‌بست‌ها در رابطه با ایران است.

به نقل از شینهوا، «هوا چونیینگ» پنجشنبه در کنفرانسی خبری گفت که با توجه به وجود فرصت‌ها و چالش‌ها، مساله هسته‌ای ایران در مرحله حساسی قرار دارد.

چین: بازگشت آمریکا به برجام تنها راه درست است

بر اساس این گزارش، وی خواستار همکاری برای اجرای اجماع حاصل شده در جلسه ماه دسامبر وزاری خارجه و همچنین تلاش برای بازگشت بدون قید و شرط آمریکا به برجام در اسرع وقت و لغو همه تحریم‌ها علیه ایران شد.

علاوه بر این، چین از همه طرف‌ها خواست تا آرامش و خویشتنداری را حفظ کرده و از اقداماتی که تنش‌ها را افزایش می‌دهد، خودداری کرده و فضایی برای تلاش‌های دیپلماتیک ایجاد کنند.

هوا افزود: چین از آژانس بین المللی انرژی اتمی و ایران برای رسیدگی به مسائل پادمانی از طریق گفت و گو حمایت می‌کند و امیدوار است که همه طرف‌ها نقشی سازنده در این زمینه داشته باشند.

در همین حال، وزرای امور خارجه سه کشور اروپایی عضو برجام روز پنجشنبه در آستانه برگزاری نشست مشترک با همتای آمریکایی تصریح کردند که از آمادگی دولت جدید واشنگتن برای بحث درباره ایران استقبال می‌کنند.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو