این اولین گل مهدی طارمی در لیگ قهرمانان اروپا بود. به علاوه این اولین گل یک بازیکن ایرانی در مراحل حذفی لیگ قهرمانان اروپا بود.

  گل طارمی در دقیقه دوم به ثمر رسید. اگرچه کارگردان تلویزیونی تا آخر مسابقه اصرار داشت زمان گل طارمی را دقیقه یکم عنوان کند، اما این گل دو ثانیه بعد از پایان دقیقه اول ثبت شده است.

  طارمی در چهار بازی اخیر پورتو به‌طور پیاپی موفق به گلزنی شده است. او برابر براگا در دو دیدار حذفی و لیگی گل زده و دروازه بواویستا و یوونتوس را هم باز کرده است.

  مهدی طارمی با این گل به پنجمین گلزن ایرانی لیگ قهرمانان اروپا تبدیل شد. سردار آزمون با چهار گل بهترین گلزن ما در این بازی‌هاست، علی دایی سه گل زده، مهدی مهدوی‌کیا و علی کریمی هم هر کدام موفق به ثبت یک گل در این مسابقات شده‌اند.

  گل مهدی طارمی سریع‌ترین گل مسابقات لیگ قهرمانان اروپا در هشت سال گذشته بوده است.

  حالا که بحث بر سر سریع‌ترین گل‌ها در گرفته، بد نیست بدانید سریع‌ترین گل تاریخ لیگ قهرمانان اروپا را سال ۲۰۰۷ روی ماکای با پیراهن بایرن‌مونیخ در ثانیه دهم بازی با رئال‌مادرید وارد دروازه تیم اسپانیایی کرد. یوونتوس یک بار هم سابقه دریافت گل ثانیه ۲۴ از داوید آلابا در بازی با بایرن‌مونیخ را دارد و این دومین گل سریعی بود که بانوی پیر در مراحل حذفی تاریخ لیگ قهرمانان دریافت می‌کرد.

  گل برابر یوونتوس، شانزدهمین گل طارمی از زمان پیوستن به پورتو محسوب می‌شود.

  طارمی برابر یوونتوس ۹۰ دقیقه بازی کرد و ۲۳ لمس توپ داشت. او دو بار هم به سمت دروازه حریف ضربه زد که یکی از آنها به گل تبدیل شد.

  مهدی طارمی در مجموع در ۶ مسابقه مرحله گروهی فقط ۲۹ دقیقه به میدان رفت و هیچ گلی به ثمر نرساند.

  این سی‌وپنجمین گل مهدی طارمی از زمان حضورش در فوتبال اروپا بود. او این تعداد گل را با پیراهن ریوآوه و پورتو در مسابقات مختلف به ثمر رسانده است.