آیا بدن همه افراد در مقابل واکسن آنتی‌بادی تولید می‌کند؟

22

1399/12/2

09:00


عضو کمیته علمی ستاد کرونا با تزریق واکسن برای همه افراد در مقابل کرونا آنتی بادی تولید می‌شود، البته ممکن است افرادی وجود داشته باشند که بدنشان در مقابل واکسن آنتی‌بادی تولید نکند، ولی تعداد آن‌ها بسیار کم است.

آیا بدن همه افراد در مقابل واکسن آنتی‌بادی تولید می‌کند؟

به گزارش بهداشت نیوز، مسعود مردانی در پاسخ به این سوال که بدن چه افرادی در مقابل کرونا آنتی بادی نمی‌کند؟، توضیح داد: کرونا در عده‌ای از افراد به ویژه اشخاصی که نوع خفیف این بیماری را گرفته اند، منجر به تولید آنتی‌بادی نمی‌شود.

این فوق تخصص بیماری‌های عفونی با اشاره به اینکه تست‌های سرولوژی تشخیص آنتی‌بادی آزمایش‌های استانداردی برای بررسی بیمار نیستند، متذکر شد: همه مردم در زمان شیوع کرونا باید از حضور د ر مهمانی‌ها و تجمعات خودداری کنند و تا جایی که ممکن است،  رفتن به مراکزخرید را کاهش دهند و همچنین مردم نباید در مقابل کرونا ساده انگاری کنند و فکر کنند که شیوع این بیماری به پایان رسیده است.

عضو کمیته علمی ستاد کرونا در پاسخ به این سوال که آیا در مورد تزریق واکسن هم شرایط همین گونه است و احتمال دارد، بدن عده‌‌ای از افراد در مقابل واکسن هم آنتی‌بادی تولید نکند؟، اظهار کرد: با تزریق واکسن برای همه افراد در مقابل کرونا آنتی بادی تولید می‌شود، البته ممکن است مقدار آن در اشخاص مختلف کم و زیاد باشد و و انشاالله واکسن بر گونه‌های جهش یافته ویروس هم تاثیر گذار است.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بیان کرد: البته ممکن است افرادی وجود داشته باشند که بدنشان در مقابل واکسن آنتی‌بادی تولید نکند، ولی تعداد آن‌ها بسیار کم است و تزریق واکسن در اکثر افراد منجر به تولید آنتی‌بادی می‌شود.

وی در خصوص تزریق واکسن کرونا به افرادی که دچار نقص ایمنی هستند، یاد آورشد: بیماران نقص ایمنی حتما باید با مشورت پزشک اقدام به تزریق واکسن کنند و نباید بدون نظر او  این کار را انجام دهند.

 

مطالب مشابه