اختصاصی | همبرگر واقعا چگونه تهیه می‌شود؟

47

1399/12/2

10:02


همبرگر‌های موجود در رستوران‌های فست‌فودی‌ از چه موادی درست شده است؟

اختصاصی | همبرگر واقعا چگونه تهیه می‌شود؟

به گزارش سرویس ترجمه بهداشت نیوز، روایت‌های زیادی در مورد مواد اولیه "فست فود" وجود دارد. به همین دلیل دانشمندان تحقیقات مختلفی را انجام داده اند تا بفهمند همبرگرهای موجود در رستوران‌های زنجیره‌ای فست فود واقعاً از چه چیز‌هایی درست شده‌اند.
غذای ناخواسته و افزایش حضورش در رژیم غذایی ما
غذای ناخواسته یا همان فست فود می تواند پیامدهای منفی بسیاری برای بدن شما به همراه داشته باشد. این را هم در نظر داشته باشید که سبک زندگی ما با یک سیر صعودی سریع به سمت بی‌تحرکی می‌رود. 
اما گذشته از این خوردن همبرگر در کنار یک ظرف سالاد در رستوران‌های سراسر جهان بدترین شرایط را برای بهترین رستوران‌ها به وجود می‌آورد.
اگر این نوع غذا را هر چند وقت یک بار در یک جشن یا ماهی یک بار برای تغییر ذائقه می خورید ، مشکلی نیست. مسئله این است که بسیاری از افراد بیش از دو بار در هفته فست فود می خورند.
 
خطر خوردن بیش از حد همبرگر
اگرچه همبرگرها ، به عنوان یکی از بهترین نمونه های فست فود ، می توانند مقادیر زیادی پروتئین حیوانی داشته باشند ، اما می توانند حاوی مواد افزودنی ، مواد نگهدارنده ، رنگها ، مواد تقویت کننده طعم ، شکر ، چربی اشباع ، سدیم و کالری زیادی نیز باشند. حتی آنها فیبر یا ویتامین های بدن شما را تأمین نمی کنند.
مواد تشکیل دهنده فست فود‌ها می توانند بسیار اعتیاد آور باشند و این اعتیاد همان میزان مصرف بیش از حد این غذاهاست.به همین دلیل است که کودکان پس از رفتن به رستوران‌های فست فود ، علاقه خود را نسبت به سبزیجات یا سایر غذاهایی که توسط والدینشان تهیه می‌شوند از دست بدهند. مشایه همین اتفاق هم می‌تواند در مورد بزرگسالان رخ دهد ، به خصوص که همه ما به طور فزاینده ای زندگی پر تلاطمی را داریم.حتی ممکن است دچار مشکلات استخوانی (به دلیل کمبود کلسیم ) و بیماری های قلبی عروقی ، چاقی ، یبوست ، حفره ، وخیم شدن کلی سلامتی و هضم سنگین بشویم. 
 
دلایل نخوردن همبرگر در رستوران های فست فود
اگر علاوه بر این‌که می خواهید غذای سالم بخورید ، دوستدار محیط زیست و محیط زیست هم باشید ، دلایل بیشتری برای نخوردن فست فود دارید: 
سموم شیمیایی (که باعث سرطان و بیماری های مزمن می شوند) و آسیب به کره زمین.
مثلا:
هیدروکسید کربن ماده ای است که در ساخت همبرگر به علت بهبود توانایی از بین بردن باکتریها استفاده می شود. آنها ضایعات گوشت های مختلف را پاکسازی می‌کنند و این باعث ایجاد رنگ صورتی گوشت می شود. 
 هیدروکسید کربن موجود برای سلامتی شما مضر هستند. به همین دلیل است که فست فود جدای از کالری و چربی موجود در آن می تواند به بدن شما آسیب برساند.این همان ترکیبی است که برای ناگت و سوسی هم استفاده می‌شود.
 
تاثیرات محیطی
رستوران‌های زنجیره ه‌ای فست فود حیوانات را در شرایط مصنوعی پرورش می دهند.شرایطی  که در آن حیوان تحرک ندارد. آنها این کار را انجام می دهند تا حیوان فقط بتواند غذا بخورد و وزن اضافه کند.
روشهای کشتار این حیوانات نیز دردناک هستند.  جوجه ها بیش‌از حد مجاز تغذیه می شوند و در قفس های کوچک تخم گذاری می کنند. گاوها در فضاهای کوچک نگهداری می شوند و با ذرت یا سویا تغذیه می کنند تا وزن آنها سریعتر شود.
 
به منظور تأمین تقاضای زیاد گوشت ، تولیدکنندگان مناطق وسیعی از جنگل ها و جنگل های بارانی را از بین می برند تا بتوانند سویا تولید کنند ، که برای تغذیه دام از آنها استفاده می کنند. همچنین ، برای بسته بندی همبرگر و سیب زمینی سرخ کرده ، آنها باید سالانه هزاران درخت اکالیپتوس را قطع کنند.
حیواناتی مانند گاوها گاز متان آزاد می کنند که در گرم شدن کره زمین نقش دارد‌ به نظر می‌رسد این دلایل کافی نیست ، لفاف ها اغلب با موادی ساخته می شوند که زیست تخریب پذیر نیستند و باعث ایجاد مقدار زیادی زباله می شوند.
به گاوها مقدار زیادی آنتی بیوتیک و هورمون تزریق می شود تا به رشد آنها کمک کند. 
همبرگر و سایر محصولات فست فود حاوی چه موادی هستند؟
افرادی که در رستوران های فست فود کار می کنند تجربه زیادی در مورد محبوب ترین وعده های غذایی را دارند. یک مطالعه توسط یک وب سایت اجتماعی به نام Reddit انجام شد و بسیاری از کارمندان سابق را گرد هم آورد تا اسرار غذای فست فود را فاش کنند.
آنها به اطلاعات تکان‌دهنده‌ای دسا یافتند.به عنوان مثال ، وقتی همبرگرها (خام) به رستوران  می رسند ، اصلاً شبیه گوشت نیستند ، کمتر شبیه چیزی است که در تبلیغات دیده می‌شود. به همین دلیل است که آنها را تا حد ممکن سرخ می کنند و سپس سس های مختلف اضافه می کنند.
همچنین ، آنها می گویند اگرچه قوانین نظافت در رستوران بسیار سختگیرانه است ، اما کارمندان به دلیل کمبود وقت  برای سرخ کردن همه چیز از یک روغن استفاده می کنند.
یکی از محبوب ترین رستوران‌های زنجیره‌ای همبرگر در جهان این ادعا را داشت که آنها هیچ موادی به گوشت خود اضافه نمی کنند. با این حال ، مواد شیمیایی مختلف (به عنوان مثال تری کلرو اتان ، دیلدرین ، اتیل بنزن و غیره) را می توان در گوشت های همه فست فود‌ها یافت. به همین دلیل همبرگرها می توانند مدت طولانی دوام بیاورند و خراب نمی‌شوند.

مطالب مشابه