سرقت مسلحانه به خاطر هزینه‌ زایمان همسر

منبع: سیمرغ

49

1399/12/2

10:56


سرقت مسلحانه به خاطر هزینه‌ زایمان همسر

مرد سابقه‌دار که با همدستی دو مرد دیگر از خانه‌ای سرقت کرده بود پس از دستگیری مدعی شد به خاطر تأمین مخارج زایمان همسر باردارش دست به این دزدی مسلحانه زده است

سرقت مسلحانه از خانه مرد ثروتمند

خبر وقوع این سرقت حدود 6 ماه قبل از سوی مردی ثروتمند به پلیس اعلام شد. وی در تشریح ماجرا گفت: من تنها زندگی می‌کنم شب در خانه نشسته بودم که زنگ زدند چون از رستوران غذا سفارش داده بودم فکر کردم پیک رستوران است اما در را که باز کردم ناگهان سه مرد نقابدار وارد خانه‌ام شدند و با تهدید اسلحه مقدار زیادی طلا و دلار سرقت کردند.آنها خانه من را می‌شناختند و می‌دانستند طلا و دلارها را کجا گذاشته ام. وقتی هم از خانه خارج شدند من دنبالشان به خیابان دویدم اما اثری از آنها ندیدم.

وقتی مأموران دوربین‌های محل را مورد بررسی قرار دادند متوجه شدند یک پراید مقابل خانه منتظر سارقان بوده و آنها به محض خروج از خانه سوار شده و فرار کرده‌اند. کارآگاهان با شماره پلاکی که از پراید به دست آوردند صاحب آن را شناسایی و بازداشت کردند. اما وی مدعی شد شب حادثه خودرویش را به یکی از دوستانش امانت داده بود. با شناسایی راننده مشخص شد او مرد معتادی است که به خاطر 15 میلیون تومان پول حاضر شده سارقان را به محل سرقت ببرد اما خودش در دزدی نقشی نداشته است.

او گفت: من سه مردی را که وارد خانه شاکی شدند می‌شناسم. من آنها را به مقابل خانه مرد شاکی رساندم و موقع پیاده شدن هم دیدم یکی از آنها اسلحه دارد اما نمی‌دانستم ماجرا چیست چند دقیقه بعد از اینکه وارد خانه شدند دوباره برگشتند بعد هم به من 15 میلیون تومان دادند.

با توجه به اطلاعاتی که این مرد داده بود پلیس سارق اصلی را که طراح نقشه بود شناسایی کردند و متوجه شدند او یک متهم سابقه‌دار است. در ادامه مشخص شد این مرد فراری به خاطر اینکه همسرش باردار است آخر شب‌ها مخفیانه به خانه برمی‌گردد. بنابراین مأموران کمین کردند و زمانی که متهم وارد خانه شد با ترفندی او را از خانه بیرون کشیده و دستگیرش کردند. پس از بازداشت متهم اصلی دو متهم دیگر نیز شناسایی شدند.

فرهاد متهم اصلی پرونده به مأموران گفت: من اصلاً شاکی را نمی‌شناختم. یک روز مردی به سراغم آمد و گفت که یک نفر را می‌شناسد که مقدار زیادی پول و دلار در خانه دارد و از من خواست آنها را سرقت کنم. من هم چون همسرم باردار بود و برای زایمانش پول لازم داشتم قبول کردم. آن مرد نقشه خانه شاکی را به من داد و من هم بر اساس آن به محل نگهداری پول و دلارها رفتم و سرقت کردم. البته اسلحه متعلق به من نبود اسلحه دست سینا دیگر متهم پرونده بود و ما فقط از آن اسلحه برای تهدید استفاده کردیم.

پلیس متوجه شد فردی که نقشه خانه شاکی را به سارقان داده است از آشنایان شاکی بوده که به علت یک خصومت شدید قصد انتقام‌گیری داشته است.

بدین ترتیب وی نیز شناسایی و بازداشت شد. با تکمیل تحقیقات پرونده متهمان به شعبه 10 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد تا بزودی پای میز محاکمه قرار گیرند.گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: روزنامه ایران


مطالب مشابه