توصیه‌های کاربردی برای قطع زنجیره کرونا در آرایشگاه‌ها

26

1399/12/2

11:04


یک آرایشگر بر لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی آرایشگران هنگام مراجعه مشتری در روزهای کرونا تأکید کرد.

توصیه‌های کاربردی برای قطع زنجیره کرونا در آرایشگاه‌ها

به گزارش بهداشت نیوز، حمید اکبری آرایشگر برتر شهر تهران و اولین چهره ماندگار انتخاب شده در حوزه زیبایی کشور در مورد لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی آرایشگران به هنگام مراجعه مشتری در روزهای کرونایی به واحد صنفی مربوطه گفت: توصیه ما در روزهای کرونایی به آرایشگران این است که بلافاصله پس از بازگشایی واحد صنفی خود، فن تهویه را روشن کنند و از وسایل یک بار مصرف مثل پیش‌بند، دستمال دور گردن و در صورت امکان از قیچی و شانه یک بار مصرف استفاده کنند.
 
اکبری ادامه داد: بهتر است آرایشگران در این روزهای کرونایی به منظور رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از قبل نسبت به نوبت دهی مشتریان خود اقدام کنند تا از تجمع و ازدحام جمعیت و شیوع ویروس کرونا در محیط آرایشگاه خودداری شود.
 
یک آرایشگر با بیان اینکه آرایشگاه‌ها در صورت عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، می‌توانند یکی از محیط‌های موثر در سرایت ویروس کرونای انگلیسی به ویژه در کودکان و جوانان باشند، گفت: با توجه به شرایط خاص کشور در پی شیوع ویروس کرونای انگلیسی و تشدید زنجیره ابتلای افراد به این ویروس، باید از هر مسیری، زنجیره‌ انتقال آن را قطع کنیم.
 
اکبری با اشاره به اینکه آرایشگران باید به صورت مداوم، تمام سطوحی را که مدام در دسترس خود و یا مشتری است، ضدعفونی کنند، بیان کرد: به همین منظور باید سطح و دسته‌های صندلی‌های مخصوص اصلاح و صندلی‌های سالن انتظار چند ساعت یک بار، ضدعفونی شود.
 
او گفت: از آرایشگران تقاضا دارم تا در صورت امکان، در زمان ورود مشتریان کفش‌های آن‌ها را با اسپری یا از طریق روش‌های قابل دسترس دیگر، ضدعفونی کنند. رعایت این نکته بسیار حائز اهمیت است، زیرا در هنگام رفت و آمد در محیط آرایشگاه، گرده‌های ریزی در هوا معلق می‌شود که قابل مشاهده نیستند و با ورود به دهان و بینی و چشم مشتریان می‌توانند باعث انتشار ویروس کرونا شوند.
 
اکبری در مورد لزوم رعایت اصول بهداشتی توسط مشتریان در آرایشگاه‌ها گفت: مشتریان از وسایل یک بار مصرف استفاده کنند و همچنین برای فرزندان خود در صورت امکان یک لباس اضافه به همراه داشته باشند تا پس از اصلاح سر و و تمام شدن کار آرایشگر، لباس قبلی خود یا فرزندشان را تعویض کرده و لباس قبلی را در خانه بشویند و ضدعفونی کنند و  رفتن به حمام بعد از اصلاح را فراموش نکنند.
 
او افزود:گاهی افراد به علت دشوار بودن استفاده از ماسک در آرایشگاه و یا تصور غلط مبنی بر امن و سالم بودن آنجا از زدن ماسک به صورت خود خودداری می‌کنند، در حالی به توصیه من به آرایشگران این است که علاوه بر ماسک از شیلد و دستکش‌های یک بار مصرف نیز باید استفاده و تا حد ممکن فاصله را با مشتری رعایت کنند و حتی صندلی های مخصوص اصلاح را با فاصله بچینند.
 
یک آرایشگر بیان کرد: استفاده از نگه دارنده‌های ماسک، درصد خستگی و کلافگی ناشی از استفاده از ماسک را کاهش می‌دهد، همچنین آرایشگرها باید حتما بر استفاده مشتریان از ماسک تأکید داشته باشند.
 
اکبری گفت: هدف از عنوان کردن این نکات، قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا و سلامتی شهروندان است.
 

مطالب مشابه