۱۵ کمپانی ایرانی در بازار فیلم اروپا

منبع: برترین ها

44

1399/12/2

13:33


۱۵ نهاد و کمپانی سینمایی ایران در دوره جدید بازار فیلم اروپا حضور خواهند داشت که در جریان برگزاری هفتاد و یکمین جشنواره فیلم برلین برپا می شود.

خبرگزاری ایسنا: ۱۵ نهاد و کمپانی سینمایی ایران در دوره جدید بازار فیلم اروپا حضور خواهند داشت که در جریان برگزاری هفتاد و یکمین جشنواره فیلم برلین برپا می شود.
 

۱۵ کمپانی ایرانی در بازار فیلم اروپا

 
 بازار فیلم اروپا که یکی از مهم ترین رویدهای جهان در عرضه فروش و بازاریابی آثار سینمایی است امسال و همزمان با هفتاد و یکمین جشنواره فیلم از اول تا پنجم مارس (۱۱ تا ۱۵ اسفند) و به صورت مجازی برگزار می شود و میزبان ۱۵ نهاد و موسسه سینمایی از ایران نیز خواهد بود.
 
مرکز سینمای مستند و تجربی، اِلی ایمج، جشنواره بین المللی فیلم فجر، بنیاد سینمایی فارابی، هنر اول، سینمای ایران، توزیع فیلم مستقل هنر هفتم، آی فیلم پرو، سینمای هنر و تجربه ایران، موسسه هنر و تجربه سینمای ایران، تجارت رسانه صدا و سینمای جمهوری اسلامی ایران، ایرایمج، خانه فیلم و توزیع فیلم پرشیا، کمپانی و نهادهای سینمایی هستند که در این دوره از بازار فیلم اروپا (EFM) شرکت خواهند داشت.
 
هفتاد و یکمین جشنواره فیلم برلین امسال طی دو مرحله برگزار خواهد شد و اول تا پنجم مارس (۱۱ تا ۱۵ اسفند) و به صورت مجازی میزبان رویدادهای مرتبط با صنعت سینما از جمله بازار فیلم اروپا (EFM) خواهد بود و یک نسخه ویژه جشنواره نیز از ۹ تا ۲۰ ژوئن (۹ تا ۱۹ خرداد) با نمایش آثار به صورت حضوری برای تماشاگران برگزار خواهد شد و برندگان بخش های مختلف جشنواره نیز معرفی می شوند.
 
فیلم «قصیده گاو سفید» ساخته بهتاش صناعی ها نماینده سینمای ایران در بخش مسابقه اصلی امسال برلین است و  فیلم «منطقه پایانی» به کارگردانی مشترک بردیا یادگاری و احسان میرحسینی، به عنوان محصول مشترک ایران و آلمان هم اولین نمایش جهانی خود را در بخش رقابتی «Encounnters» برلیناله تجربه خواهند کرد.
 
«اولین برف» ساخته حامی رمضان فیلمساز ایرانی-فنلاندی با بازی شهاب حسینی و شبنم قربانی نیز در بخش «نسل» جشنواره برلین نمایش خواهد داشت.

مطالب مشابه