رئیسی: آینده بسیار روشن و درخشان است

منبع: برترین ها

34

1399/12/2

13:38


رئیس قوه قضائیه گفت: باید با یک دنیا امید و تلاش کار را با قدرت دنبال کرد و گره‌ها گشوده خواهد شد و آینده بسیار روشن و درخشان است.

خبرگزاری ایسنا: رئیس قوه قضائیه گفت: باید با یک دنیا امید و تلاش کار را با قدرت دنبال کرد و گره‌ها گشوده خواهد شد و آینده بسیار روشن و درخشان است.

سید ابراهیم رئیسی ظهر روز شنبه دوم اسفند ماه ۹۹ در سفر استانی به کهگیلویه و بویراحمد در نشست نخبگان و نمایندگان اقشار این استان در یاسوج افزود: آنچه امروز دشمن را ناامید می‌کند در حوزه تولید، آن است که هر چه تولید افزون شود، دشمن نا امیدتر می‌شود.

وی اظهارکرد: باید از ظرفیت‌ها به نحو مطلوب استفاده کنیم و نخبگان به عنوان موثران در جامعه باید تلاش کنند که به نحوی آسیب‌های اجتماعی و اقتصادی کاهش یابد چرا که آسیب‌های اجتماعی تبدیل به جرم می‌شوند.

رئیس قوه قضائیه خاطرنشان کرد: باید کاری کرد که ما شاهد کاهش ناهنجاری‌ها و کاهش آسیب‌های اجتماعی باشیم که این آسیب‌ها تبدیل به جرم و جرم تبدیل به مسائل کیفری و جزایی نشود.

رئیسی تصریح کرد: عدالت، یعنی عدالت اجتماعی و اقتصادی می‌تواند آسیب‌های اجتماعی را کاهش دهد و آنچه در جامعه از فساد و تبعیض می‌بینیم محصول بی عدالتی‌ها و محصول دور شدن از عدالت اقتصادی و اجتماعی است.

وی ادامه داد: ما هر چه به عدالت عمل کنیم شاهد کاهش ناهنجاری‌ها هستیم و همانگونه که رهبر فرمودند باید فقر، فساد و تبعیض را ریشه کن کرد و نه فقر زیبنده نظام اسلامی است نه فساد و نه تبعیض و هیچکدام با نظام اسلامی سازگاری ندارند.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه هیچکس نگران مشارکت مردم نباشد، عنوان کرد: مردم چشم و گوش باز دارند و اوضاع و شرایط را خوب می‌بینند و عرصه‌ها را خوب رصد می‌کنند و در کرونا در حرکت مومنانه رهبری چقدر زیبا حضور یافتند با وجود اینکه دچار مشکلات مالی شده بودند.

رئیسی تاکید کرد: آنچه باید به دنبال آن بود این است که سازمان اداری در کشور باید کار آمد شود و هر چه کار آمدتر شود و اجرای عدالت در عمل و اجرا و میدان بیشتر شود، امید هم افزون شده و دشمن دچار یاس و ناامیدی خواهد شد.

وی اظهارکرد: هر کاری که امروز در جهت افزایش تولید و در جهت پیشرفت این کشور انجام شود، باعث امیدواری مردم می‌شود و دستگاه قضائی که هم وظیفه نظارت و هم قضاوت دارد، در حوزه‌های نظارتی وظیفه دارند که دنبال کنند، ببیند و بشنوند و پیگیری کنند و خستگی ناپذیر کار کنند تا کار به نتیجه و محصول برسد.

رئیس قوه قضائیه ادامه داد: باید با یک دنیا امید و تلاش کار را با قدرت دنبال کرد و گره‌ها گشوده خواهد شد و آینده بسیار روشن و درخشان است.

رئیسی با بیان اینکه این ظرفیتی که در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد به برکت بسیاری از سرمایه‌هایی همچون علما، بزرگان و نخبگان بوده و نتیجه اش در کارنامه این استان قریب به ۲۰۰۰شهید است، گفت: این ظرفیت عظیم در پرتو ارتباط با خدا و ارتباط با دین و فرهنگ دینی ایجاد شده و نشان آن تربیت مردم و ارادت به اهل بیت عصمت و طهارت بوده که از سرمایه‌های مهم این استان است.

وی بیان کرد: همه این ظرفیت‌های خدادادی استان کهگیلویه و بویراحمد همچون آب و خاک و هوا و کشاورزی و گردشگری و صنایع و نیروی جوان و نخبه که آماده تولید و فعالیت است برای مسئولین مسئولیت آور است.

رئیس قوه قضائیه گفت: مبارزه با فقر، فساد و تبعیض سرلوحه اقدامات در بخش اجرای عدالت است.فساد، خارج شدن هر چیزی از عدالت بوده و یکی از فصل‌های مهم گام دوم، اجرای عدالت است.

وی با بیان اینکه یکی از مسائل مهمی که مقام معظم رهبری در تبیین شخصیت امام(ره) به عنوان شخصیت تحول خواه و تحول آفرین فرمودند، مساله اجرای عدالت است، گفت: نظام اسلامی ما به دنبال اجرای عدالت بوده و گام‌های خیلی خوبی در این راستا برداشته شده که لازم بوده اما کافی نبوده است.

رئیسی افزود: اما این گام‌ها باید توسط نخبگان و مسئولان در همه حوزه‌ها و هر کسی که در نظام اسلامی خدمت می‌کند، برداشته شود و هرکس در حوزه خود برای نزدیک شدن هر چه بیشتر به عدالت و دور شدن هر چه بیشتر از ناهنجاریهای اجتماعی و اقتصادی تلاش کند. اگر این مهم ومحقق شود، مردم روز به روز امیدوارتر شده و سرمایه اجتماعی افزایش می‌یابد و اگر سرمایه اجتماعی افزایش یافت، امید در جامعه بیشتر می‌شود.

رئیس قوه قضائیه تلاش جهادی و مدیریت جهادی را راهگشای مشکلات کشور دانست و گفت: دشمن مانعی برای تلاش و تولید است و در همه عرصه‌ها مشکل و مانع ایجاد می‌کند به خصوص در حوزه صنایع هسته‌ای وصنایع دفاعی و بیشترین تلاش دشمن این است که صنایع دفاعی و نظامی ما به جایی نرسد.

وی افزود: این در حالی است که ما هر روز شاهد یک پدیده نو در بازار صنایع نظامی و دفاعی هستیم و در رابطه با حوزه هسته‌ای حرف برتر را امروز داریم و به هیچ عنوان توقفی در این عرصه ایجاد نشده و این نکته حکیمانه را رهبری فرمودند و ما به پیروی از ایشان تاکید داریم که باید تمامی تحریم‌ها رفع بشود و ما راستی آزمایی کنیم و بفهمیم که آیا در عمل اتفاق افتاده است.

رئیسی اظهارکرد: ایشان بارها تاکید کرده‌اند که رئیس حکومت در اروپا یا آمریکا بدانند ملت ایران نسبت به مواضع خود جازم هستند و جزم جدی مواضع، مبتنی بر داشته‌های قوی است و نشان از سرمایه‌های عظیمی است که در کشور وجود دارد.

وی افزود: در این رابطه آنچه برای همه نخبگان و همه نمایندگان و صاحب منصبان در نظام اسلامی مهم است این بوده که باید تلاش مضاعف انجام شود.

وی بیان کرد: تجربیات ما در گام اول تجربیات خوبی است و موفقیت‌های بسیاری در گام اول ایجاد شده اما در گام دوم باید آنچه از تجربیات است چراغ راه باشد تا در گام دوم بتوانیم به آن اهداف بلند انقلاب اسلامی برای برخورداری از رشد و بالندگی و تعالی کشور به سوی اهداف بلند حرکتی در خور و شایسته داشته باشیم.

مطالب مشابه