کرونا، برگزاری نمایشگاه بهاره را لغو کرد

منبع: برترین ها

24

1399/12/2

13:58


وزیر کشور با اشاره به اینکه مرزهای خوزستان با کشور عراق بسته می‌شود، گفت: همچنین تردد به استان خوزستان ممنوع شود و همه دستگاه‌ها موظف به همکاری هستند.

وزیر کشور با اشاره به اینکه مرزهای خوزستان با کشور عراق بسته می‌شود، گفت: همچنین تردد به استان خوزستان ممنوع شود و همه دستگاه‌ها موظف به همکاری هستند.

عبدالرضا رحمانی فضلی در پایان جلسه قرارگاه مقابله با کرونا گفت: ما در این جلسه چند دستور جلسه داشتیم که یکی از آنها مربوط به چگونگی و ارزیابی عملکرد طرح شهید سلیمانی بود.

وی ادامه داد: گزارشات بسیار خوبی در این زمینه هم از سوی بسیج و هم وزارت بهداشت و سازمان برنامه و بودجه ارائه شده است.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: ضعف‌ها و قوت‌های این طرح مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد، بتوانیم برای دو الی سه هفته آینده رزمایش کلی را در تمام کشور با اولویت مناطق قرمز و نارنجی و به ویژه در خوزستان داشته باشیم و به کمیته امنیتی انتظامی اجتماعی محول شد که در این خصوص تصمیم گیری کنند.

رحمانی فضلی با بیان اینکه این طرح با قوت خود ادامه پیدا خواهد کرد، تصریح کرد: موضوع بعد که در این جلسه مطرح شد این است که نگرانی در خصوص ترددهای بین شهری و داخل شهری وجود دارد چراکه به ایام نوروز نزدیک می شویم لذا لازم بود در این خصوص تصمیم گیری شود. نیروی انتظامی از عملکرد خود در این حوزه از ابتدا تاکنون گزارش مفصلی را ارایه داده‌اند و ضعف و قوت ها و نحوه و چگونگی عملکرد آنها بررسی شد و مقرر شد برای ایام عید و نوروز طرح ویژه ای را ارایه دهند که در این طرح با جدیت و قوت و قدرت بیشتری ترددها در جاده ها کنترل می‌شود به ویژه کنترل خودروهایی که افراد کرونا مثبت در آن هستند که رصد شده و با ارتباط و ارسال اطلاعات به وزارت بهداشت این افراد کنترل می‌شوند.

وی ادامه داد: ترددهای ساعت ۹ شب تا ۳ صبح همچنان برقرار است و تجمعات هم در این زمینه به ویژه در حوزه هایی که تجمع اتوبوس ها کامیون ها و دیگر وسایل نقلیه است با دقت مورد بررسی قرار می گیرد.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: یکی دیگر از موضوعات خریدهای نوروزی است و با توجه به امکان تجمعات در این خصوص مقرر شد امسال نمایشگاه بهاره برگزار نشود و فروش های فوق العاده را اصناف و اتحادیه ها با نظارت کامل پیگیری کنند و از همه صنوف تقاضا داریم که حتما مراعات کنند.

رحمانی فضلی تصریح کرد: مردم برای خرید به مکانهایی مراجعه کنند که تجمعات نباشد. در خصوص دستفروش ها نیز مقرر شد دستفروش ها هم با شرایطی که برای شان توسط شهرداری ها، اصناف و استانداری ها ایجاد می شود تدبیری اندیشیده شود و این طرح آماده است و باید ابلاغ شود.

وی درباره نحوه تامین و تهیه واکسن کرونا گفت: امیدوارم با تصمیماتی که امروز در ستاد گرفته شد واکسن خریداری شده از کشورهای مختلف سریعتر فراهم شود و با اولویت بندی و دستورالعمل تهیه شده واکسیناسیون انجام شود.

او ادامه داد: یکی از موضوعات که به صورت خاص مطرح شد وضعیت خوزستان است در مورد وضعیت خوزستان مقرر شد مرزها با کشور عراق بسته شود و تردد بین شهری نیز ممنوع شود همچنین تردد به استان خوزستان ممنوع شود و همه دستگاه‌ها موظف به همکاری هستند. دادستانی قرار است اعمال قانون توسط ناجا را با جدیت پیگیری کند و همچنین علمای آن بلاد و شیوخ و رسانه ها تلاش کنند با ایجاد جریان آگاهی بخشی و فرهنگی عمومی فضای اجتماعی را آماده کنند تا مردم بیش از این پروتکل ها را رعایت کنند.

وی ادامه داد: ما مرز را مسدود کردیم و امیدواریم با همکاری مردم مشکل خوزستان به زودی حل شود تا نوروز خوبی داشته باشیم.

مطالب مشابه