ورود سارقان به منزل با وجود حضور صاحبخانه

منبع: برترین ها

40

1399/12/2

16:26


رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی از بازداشت اعضای باندی خبر داد که با رفتن به خانه مردی و بستن دست و پای وی، اقدام به سرقت اموال با ارزش وی کرده بودند.

خبرگزاری تسنیم: رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی از بازداشت اعضای باندی خبر داد که با رفتن به خانه مردی و بستن دست و پای وی، اقدام به سرقت اموال با ارزش وی کرده بودند.

پرونده‌ای با موضوع سرقت منزل به عنف به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران ارجاع شد، مالباخته در تشریح این سرقت اظهار کرد: نهم شهریور ماه در حالیکه در منزل خواب بودم ناگهان سه مرد وارد منزلم شدند و با بستن دست و پایم، تمام اموال باارزش منزلم شامل اسناد و مدارک، ساعت، اموال آنتیک و عتیقه، طلاجات را به ارزش تقریبی پنج میلیارد ریال سرقت کردند.

تیمی از کارآگاهان برای بررسی موضوع به نشانی منزل مالباخته مراجعه کردند اما در تحقیقات میدانی ردپایی از سارقان به دست نیاوردند.

تحقیقات پلیسی ادامه داشت تا اینکه کارآگاهان مطلع شدند شخصی به نام مراد توسط مأموران کلانتری 105 سنایی به اتهام سرقت به عنف دستگیر شده است.

شیوه و شگرد به‌کار رفته در سرقت شباهت زیادی به پرونده طرح شده در پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ داشت؛ در ادامه متهم و پرونده مربوط در اختیار این پایگاه قرار گرفت و مالباخته به محض مشاهده متهم، وی را به عنوان یکی از سارقان منزلش معرفی کرد.

متهم پس از مواجهه حضوری با مالباخته، به جرم ارتکابی به همراه دو همدستش اعتراف کرد.

با هماهنگی‌های قضائی دومین متهم پرونده نیز در مخفیگاهش در حوالی بلوار کشاورز دستگیر و در بررسی از مخفیگاهش تعدادی از اموال شاکی کشف شد.

بررسی‌های بیشتر نشان داد متهم دستگیری شده سابقه‌دار بود و پیش‌تر 6 مرتبه روانه زندان شده است؛ متهمان عنوان کردند سرکرده باند فردی به نام علیرضا بوده و پس از سرقت اموال شاکی در مخفیگاهش در شمال تهران پنهان شده است.

با شناسایی مخفیگاه سرکرده باند در محدوده زعفرانیه، وی در مخفیگاهش که مِلکی خالی از سکنه بود دستگیر شد و به پایگاه سوم انی پلیس انتقال یافت.

سرهنگ قاسم دستخال؛ رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی با اعلام این خبر گفت: متهمان به فروش تعدادی از اموال سرقتی به مالخران اعتراف کردند که با اخذ دستور قضائی، شناسایی و دستگیری مالخران در دستور کار قرار دارد.

مطالب مشابه