معاریو: اسرائیل، حماس را به رسمیت شناخت

منبع: برترین ها

27

1399/12/2

17:10


روزنامه عبری زبان معاریو نوشت که رژیم صهیونیستی وجود حماس در نوار غزه را پذیرفته و آن را به رسمیت شناخته است.

ایسنا نوشت: روزنامه عبری زبان معاریو نوشت که رژیم صهیونیستی وجود حماس در نوار غزه را پذیرفته و آن را به رسمیت شناخته است.

روزنامه معاریو نوشت: توافق ویژه پروژه جدید برق برای نوار غزه ثابت می‌کند که رژیم صهیونیستی تسلیم حکمرانی حماس در نوار غزه شده و حتی حماس را "شریک" می‌داند.

روزنامه یدیعوت آحارونوت یکشنبه مدعی امضای دو توافق‌نامه شد. یکی بین شرکت "دیلک" رژیم صهیونیستی که به موجب آن گازی که به غزه منتقل خواهد شد فروخته می‌شود. توافق دوم درباره کشیدن خط لوله گاز از اراضی اشغالی به نیروگاه برق غزه است.

اتحادیه اروپا برای کشیدن خط لوله از مرزهای نوار غزه به نیروگاه برق پنج میلیون دلار اختصاص داده است و قطر نیز حمایت مالی کشیدن خط لوله گاز را برعهده خواهد داشت.

روزنامه معاریو نوشت، تصویب این توافق‌نامه‌ها از سوی دولت رژیم صهیونیستی به معنای قبول کردن موجودیت حماس است.

این روزنامه نوشت، این توافق مشکل برق در غزه را به طور کامل حل خواهد کرد. رژیم صهیونیستی نیز از طریق این معامله حتی یک دلار هم از جیب خود نخواهد داد بلکه از درآمدهای مالیاتی شرکت دیلک سود خواهد برد.

نوار غزه از ۲۰۱۰ از بحران برق و توقف مکرر فعالیت نیروگاه اصلی برق رنج می‌برد.

فلسطینی‌ها اولین میدان گازی را که در خاورمیانه در اواخر دهه‌ ۹۰ کشف شد به نام میدان "غزه مارین" در اختیار دارند اما تاکنون به دلیل مخالفت رژیم صهیونیستی با درخواست‌های فلسطینی‌ها گاز از این میدان استخراج نشده است.

مطالب مشابه