کپسول یا قرص رولاکس چه موارد استفاده و کاربردی دارد؟

منبع: آرگا

91

1399/12/2

21:06


داروی رولاکس برای بیماری های متعددی از جمله اسپاسم گوارشی، نفخ و یا تنبلی تخمدان مورد استفاده قرار می گیرد و اگر دوست دارید با این داروی معجزه گر آشنا شوید این مطلب را از دست ندهید.

بسیاری از افراد در طی دهه های اخیر دچار خشکی مزاج شده اند. این امر موجب می شود که مواد دفعی از بدن شما به سختی دفع شوند و این نوع دفع شدن همراه درد است. برخی از این یبوست های شدید و حاد منجر به بسته شدن روده می شوند و ممکن است شما را مجبور کند که جراحی کنید. قرص رولاکس به شما کمک می کند تا از این عارضه رهایی یابید.

همه چیز درباره داروی رولاکس

همه چیز درباره قرص رولاکس

در واقع درمان یبوست با روش های خانگی امکان پذیر می باشد و بسیاری از افراد سعی می کنند با استفاده بیش تر از فیبر ها این عارضه را کنترل کنند ولی باید بدانید که یکی از دلایل ایجاد یبوست های مزمن شرایط زندگی است. سبک زندگی شما ممکن است منجر به اختلالات هورمونی شود و یا دارو های که استفاده می کنید ممکن است برایتان دردسرساز شوند. بنابراین درمان راحت تری برای این عارضه وجود دارد آن هم استفاده از کپسول های رولاکس می باشد.

موارد استفاده از رولاکس

قرص رولاکس دارای فایده های بسیار زیادی می باشد و برای موارد متعددی از جمله درمان تنبلی تخمدان، درمان یبوست های بسیار شدید، درمان اسپاسم گوارشی و نفخ معده استفاده می شود. این کپسول ملین بسیار خوبی است و عملکردی شبیه به قرص سی لاکس دارد. اگر از بیماری های روده ای رنج می برید و دچار یبوست هستید می توانید بدون نگرانی از این دارو استفاده کنید.

روش مصرف

نحوه استفاده از این دارو برای افراد مختلف فرق می کند و افراد با توجه به استفاده ای که از این دارو دارند می توانند از آن بهره بگیرند.

 • افرادی که دچار یبوست هستند ۳۰ دقیقه قبل از نهار و شام ۲ عدد کپسول استفاده کنند.
 • افرادی که دچار اسهال می شوند بهتر است در هر وعده یک عدد از این دارو را استفاده کنند.
 • افرادی که دچار تنبلی تخمدان اند باید روزی ۶ عدد از این قرص ها را استفاده کنند و زمان استفاده آن ها دو عدد قبل از هر وعده غذایی می باشد.

شرایط استفاده از داروی یبوست

شرایط نگهداری

این قرص ها را بهتر است دور از دسترس کودکان و در جایی خشک و خنک نگهداری کنید و آن ها را هرگز مقابل نور خورشید قرار ندهید.

تداخلات دارویی

برخی از دارو هایی که استفاده می کنید با قرص رولاکس تداخل ایجاد می کنند بنابراین بهتر است تداخلات این دارو را به خوبی بشناسید تا بتوانید از عوارض بعدی این دارو جلوگیری کنید.

 • دارو های کاهش پتاسیم خون
 • دارو های مدر
 • ریشه شیرین بیان
 • گلیکوزید های قلبی
 • دارو های آنتی آریتمی
 • ایندومتاسین

هشدار ها

 • زنان باردار و شیرده نباید از این دارو استفاده کنند.
 • این دارو می تواند روی نتایج برخی از آزمایش ها اثر داشته باشد بنابراین قبل از انجام آزمایش لازم است پزشک مربوطه را از مصرف این دارو با خبر کنید.

قرص رولاکس

خود درمانی می تواند مشکلات بسیار زیادی برای شما ایجاد کند و باید بدانید که دارو های شیمیایی با دارو های گیاهی تداخلاتی دارند که اگر آن ها را ندانید ممکن است جان خود و دیگران را به خطر بیندازید. بنابراین توصیه می کنیم سایر مقالات آرگا را با کلیک بر روی لینک در زمینه اطلاعات دارویی مشاهده کنید.

مطالب مشابه