شخصیت‌های فلسطینی در کنفرانس عربی-اسلامی «متحدون ضد التطبیع»(متحد علیه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی)  تاکید کردند که دولت جدید آمریکا همان سیاست‌های دولت سابق «دونالد ترامپ » را پیش خواهد برد و امید به جو بایدن خطاست.

به گزارش پایگاه خبری یونیوز، «ابو احمد فواد» دبیر کل «الجبهه الشعبیه لتحریر فلسطین» در این کنفرانس تاکید کرد: «کسانی که به دولت جدید آمریکا امید بسته‌اند، اشتباه می‌کنند».

او با تاکید بر اتکای این جنبش به موضع جبهه مقاومت، گفت: «محور مقاومت، مدافع حقوق ملت فلسطین و مبارزات آن است و ما خود را بخش لاینفک از محور مقاومت می‌دانیم که کارایی خود را در مقابله با رژیم صهیونیستی نشان داده است».

فواد تصریح کرد: «دولت جدید آمریکا برای حمایت از رژیم صهیونیستی در اوج آمادگی است تا هر آنچه را در دولت ترامپ تصویب شد، تثبیت کند، به خصوص موضوع انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس که مورد حمایت دولت جدید آمریکا نیز قرار دارد».

«عزام الاحمد» عضو کمیته مرکزی جنبش فتح نیز در این کنفرانس گفت: «ترامپ، عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را  به عنوان بخشی از معامله قرن پیش برد تا در مسیر نابودی کامل آرمان فلسطین یاس و نومیدی را گسترش دهد».

الاحمد افزود: « رامپ می‌خواست موجودیت رژیم اشغالگر را برای همیشه تقویت کند و زمین‌های فلسطینیان را مصادره کند و از همین رو از روابط سری و آشکار برخی رژیم‌های عربی با دشمن اسرائیلی سوء استفاده کرد».

ترویج دین ابراهیمی یک فریب است

شیخ «عکرمه صبری» خطیب مسجد الاقصی نیز  در این کنفرانس گفت: «عادی سازی روابط امارات و متحدانش با اسرائیل، عادی سازی نیست، بلکه همپیمانی با دشمن اسرائیلی است و این قضیه از عادی سازی روابط خطرناک‌تر است و توافق‌های سازش در واقع تشکیل جبهه شیطانی است».

شیخ صبری گفت: «هدف از ترویج چیزی که دین ابراهیمی خوانده می‌شود، یک مسئله ساختگی و خیالی است و هدف از آن رساندن  مقامات رژیم اشغالگر به الاقصی و باز کردن جای پایشان در آنجاست».

خطیب مسجد الاقصی تاکید کرد: «کسانی که به سمت سازش با اسرائیل شتافتند، متاثر یک روایت اسرائیل شدند که هیچ مبنای حقوقی ندارد و با همه حقایق اسلام مغاریت دارد، روایت اسرائیل حق قانونی، دینی و اخلافی فلسطینیان را سلب می‌کند».

شیخ صبری گفت: «کشورهایی با اشغالگران همپیمان شدند، میزان خطر طرح آنچه دین ابراهیمی خوانده می‌شود، درک نمی‌کنند».

وی افزود: «این جبهه شیطانی از دشمن اسرائیلی و کشورهای سازشگر تشکیل شده و این ائتلاف صهیونیستی-آمریکایی برای ضربه زدن به نهضت امت است».