جزئیات ثبت‌نام داوطلبان واکسن «رازی کووپارس»

منبع: برترین ها

3

1399/12/5

19:50


سامانه جامع اطلاع رسانی ثبت نام داوطلبان واکسن آزمایشی کووید 19 "رازی کوو پارس" توسط موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی راه اندازی شد.

خبرگزاری فارس: با صدور مجوز نهایی آغاز کارآزمایی بالینی واکسن رازی کوو پارس از سوی سازمان غذا و دارو، سامانه ثبت نام از متقاضیان تزریق واکسن آزمایشی "رازی کوو پارس" ساخت موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی فعال شد.

داوطلبان برای نام نویسی در این سامانه با مراجعه به آدرس covid.rvsri.ac.ir با کلیک بر روی گزینه «داوطلب واکسن آزمایشی کووید 19 هستم» می توانند تقاضای خود را ثبت کنند.

گفتنی است پیش از این رئیس موسسه سرم سازی رازی در خصوص این واکسن گفته است؛ تحقیقات تولید واکسن کووید ۱۹ از اسفند ۹۸ در دو پلتفرم آغاز شد. این مطالعات و پژوهش‌ها، فروردین ماه سال جاری به مرحله فرموله، مطالعات پیش بالینی و آزمایش روی حیوانات جونده مثل موش آغاز شد.

به گفته وی وقتی نتایج به دست آمده رضایت بخش بودند، آزمایش این واکسن روی میمون سبز آفریقایی نیز که از گونه‌های نزدیک به انسان است با موفقیت همراه بود. اواخر تیرماه امسال، نتایج حاصل شده به وزارت بهداشت ارسال شد که در نتیجه ۲۷ دی ماه، مجوز کمیته ملی اخلاق در پژوهش را برای آغاز پژوهش‌های بالینی گرفتیم.

شایان ذکر است متقاضیان تهران و البرز که از نظر جسمانی شرایط لازم دارند در اولویت دریافت واکسن آزمایشی خواهند بود.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو