اخبار متناقض از درگذشت محمدعلی اسلامی ندوشن

منبع: برترین ها

11

1399/12/14

00:22


ساعاتی پیش خبری مبنی بر درگذشت استاد محمدعلی اسلامی ندوشن در ۹۶ سالگی منتشر شد که خوشبختانه با پیگیری های صورت گرفته این خبر تکذیب شد.

خبرگزاری صبا: ساعاتی پیش خبری مبنی بر درگذشت استاد محمدعلی اسلامی ندوشن در ۹۶ سالگی منتشر شد که خوشبختانه با پیگیری های صورت گرفته این خبر تکذیب شد.

‏محمدعلی اسلامی ندوشن در گذشت

ساعاتی پیش اعلام شد استاد محمدعلی اسلامی ندوشن ادیب، مترجم، فردوسی‌شناس، مولف، شاعر، حقوق‌دان و سفرنامه‌نویس درگذشت. اسدالله امرایی نویسنده و مترجم در گفتگو با صبا نیز این خبر را تایید کرد. با این حال دقایقی پیش خبرگزاری کتاب ایران در گفتگو با رییس شورای نظارت بر نشر آثار اسلامی ندوشن این خبر را تکذیب کرد.

محمدعلی اسلامی ندوشن متولد ۱۳۰۳ در ندوشن یزد است. او دانش‌آموخته حقوق بین‌الملل از فرانسه است و استاد پیشین دانشگاه تهران، که علاوه بر دروس حقوقی، به تدریس نقد ادبی، سخن‌سنجی و ادبیات تطبیقی نیز می‌پرداخت.

اسلامی ندوشن سال‌ها زندگی خود را صرف تحقیق در آثار علمی و ادبی ایران و ترجمه آثار نویسندگان جهان کرده و آثارش به‌ صورت کتاب در بیش از ۵۰ جلد در زمینه‌های گوناگون اعم از ادبی، فرهنگی و اجتماعی به چاپ رسیده است.

برخی از کتاب‌های محمدعلی اسلامی ندوشن عبارت‌اند از: ماجرای‌ پایان‌ناپذیر حافظ، چهار سخنگوی‌ وجدان‌ ایران، تأمّل‌ در حافظ، زندگی‌ و مرگ‌ پهلوانان‌ در شاهنامه، داستان‌ داستان‌ها، سرو سایه‌فکن، ایران‌ و جهان‌ از نگاه‌ شاهنامه، نامه‌ نامور، ایران را از یاد نبریم، به‌ دنبال‌ سایه ‌همای، ذکر مناقب‌ حقوق‌ بشر در جهان‌ سوم، سخن‌ها را بشنویم، ایران‌ و تنهائیش، ایران‌ چه‌ حرفی‌ برای‌ گفتن‌ دارد؟، مرزهای‌ ناپیدا، شور زندگی‌ (وان گوگ)، روزها (سرگذشت – در چهار جلد)، باغ سبز عشق، ابر زمانه‌ و ابر زلف، افسانه افسون، دیدن‌ دگر آموز، شنیدن‌ دگر آموز، جام‌ جهان‌بین و آواها و ایماها.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو