اعتراف عاملان شهادت 2 محیط‌ بان زنجانی

منبع: سیمرغ

4

1400/1/18

12:31


اعتراف عاملان شهادت 2 محیط‌ بان زنجانی

فرمانده انتظامی استان زنجان از شناسایی، دستگیری و اعتراف عاملان شهادت دو محیط بان غیور زنجانی در کمتر از 12 ساعت توسط پلیس استان خبر داد

دستگیری و اعتراف عاملان شهادت دو محیط بان غیور زنجانی در کمتر از 12 ساعت

سردار رحیم جهانبخش با تبریک و تسلیت شهادت این دو محیط بان عزیز زنجانی اظهار کرد: شب گذشته در تعقیب و گریز محیط بانان با افراد ناشناس در منطقه حفاظت شده «فیله خاصه» در شهرستان زنجان دو نفر از محیط‌بانان بر اثر اصابت گلوله به شهادت می‌رسند.

فرمانده انتظامی استان زنجان خاطر نشان کرد: فرماندهی انتظامی استان زنجان پس از اطلاع از این اقدام ناراحت کننده عملیات شناسایی و دستگیری متهمان را با محوریت پلیس آگاهی و با همکاری ماموران پلیس امنیت عمومی آغاز کردند.

سردار جهانبخش افزود: در کمتر از 12 ساعت عاملان شهادت این دو محیط‌بان شناسایی و در اقدامی هوشمندانه و حرفه‌ای دستگیر شدند.

وی خاطر نشان کرد: اطلاعات پلیس و تحقیقات صورت گرفته حاکی از این است که این دو محیط‌بان عزیز با وجود برتری تجهیزاتی که نسبت به شکارچیان غیرمجاز داشتند برای پرهیز از اقدامات غیر قانونی، قانون به کار گیری سلاح را رعایت و قصد دستگیری آنان را در محیط حفاظت شده داشتند.

فرمانده انتظامی استان زنجان افزود: متاسفانه متهمان در اقدامی غافلگیرانه این دو محیط بان عزیز را که تا آخرین لحظه از کیان محیط زیست دفاع می‌کردند، به شهادت رساندند.

سردار جهانبخش با تاکید بر اینکه متهمان در بازجویی‌های اولیه به شکار غیر مجاز و شهادت این دو محیط بان اعتراف کردند گفت: ماموران در بازرسی از متهمان سه قبضه اسلحه شکاری به همراه ابزار آلات شکار و مقداری گوشت شکار غیر مجاز کشف کردند.

عاملان شهادت این 2 محیط بان عزیز به سزای عمل خود برسند

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست پلیس پیشگیری ناجا نیز در این باره گفت: شامگاه روز گذشته شانزدهم فروردین محیط بانان منطقه حفاظت شده و شکار ممنوع «فیله خاصه» زنجان به یک دستگاه خودرو نیسان آبی رنگ مظنون تحت تعقیب قرار می دهند.

جمشید محبت خانی ادامه داد: در ادامه تعقیب و گریز، محیط‌بانان با فرماندهی یگان حفاظت محیط زیست زنجان برای اجرای ایست و کنترل خودرو هماهنگی لازم را انجام و شکارچیان غیر مجاز به جاده فرعی تغییر مسیر داده و این دو محیط بان را به شهادت می‌رسانند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست پلیس پیشگیری ناجا خاطر نشان کرد: هر چه از طریق فرماندهی یگان حفاظت محیط زیست با محیط بانان تماس گرفته می‌شود پاسخگو نبوده و تیمی برای رسیدگی به موضوع به محل اعزام، ولی به دلیل تاریکی شب موفق به مشاهده محیط بانان نمی‌شوند.

وی افزود: با تعامل بسیار خوب فرمانده انتظامی استان زنجان، رئیس پلیس آگاهی استان شخصا هدایت شناسایی و دستگیری متهمان را بر عهده گرفته و با تلاش بی‌وقفه کارکنان انتظامی استان زنجان و پلیس آگاهی عاملان شهادت این دو محیط بان شناسایی، دستگیر و به جرم خود اعتراف کردند.

وی با تبریک و تسلیت شهادت این دو محیط بان عزیز درخواست کرد: سریعا از طریق دستگاه محترم قضا به پرونده این عزیزان رسیدگی و عاملان شهادت به سزای عمل خود برسند.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
Seemorgh.com/news
منبع: farsnews.com


مطالب مشابه


تصویری


ویدئو