دعای عجیب برای آرامش قلبی و رفع استرس

منبع: مینویسم

420

1400/2/13

21:41


دعای عجیب برای آرامش قلبی و رفع استرس

دعای عجیب برای آرامش قلبی و رفع استرس

برای از بین بردن استرس و رسیدن به آرامش راههایی چون پناه بردن به خدا، وضو گرفتن با آب سرد، قرآن خواندن، دور نمودن خشم از خود، صبور بودن، دعا کردن برای آرامش، خواندن نماز وخدا را یاد کردن توصیه می شود. پناه بردن به خدا بهترین راه برای رسیدن به آرامش است. در این نوشته چند دعای عجیب برای آرامش قلبی و رفع استرس را برایتان گردآوری کرده ایم.

دعای عجیب برای آرامش قلبی و رفع استرس

به یاد خدا بودن فقط لقلقه زبان نیست بلکه باید با تمام وجود و در تمام حالات عظمت خدارا درک کرد به یاد داشتن قدرت خدا موجب توکل به او و شاکر بودنش می شودو یاد قهر و خشم خدا باعث ترس از او.بدیهی است که، نیایش، نماز ، توبه، یاد خدا  و صبر از موثرترین عوامل جلا روح و روان انسانی است که مسبب آرامش و از بین رفتن استرس می شود.

هر گاه که دچار هیجان و استرس شدید دست راست را بر روی قلبتان بگذارید و سه مرتبه بگویید: «أَلَا بِذِکْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ»خداوند در قرآن می فرماید:«الَّذِینَ ءَامَنُواْ وَتَطْمَئِنُّ قَلُوبُهُم بِذِکْرِ اللَّهِ أَلَا بِذِکْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ‏» (هدایت شدگان) کسانى هستند که ایمان آورده و دل هایشان به یاد خدا آرام مى ‏گیرد. بدانید که تنها با یاد خدا دلها آرام مى ‏گیرد. (۲۸رعد)

برای دوری از تنش و استرس خواندن سوره احقاف هر جمعه، و همچنین مداومت بر سوره های قدر،عصر و آیه مبارکه آیت الکرسی نیز در رسیدن به آرامش بسیار موثر است.

دعای عجیب برای آرامش قلبی و رفع استرس

زمانی که دچار اضطراب یا نگرانی می شوید، ذکر «ما شاءَ الله لا حَولَ وَ لا قوَّهَ إلّا باللهِ العَلِیِّ العَظیم»را جهت رفع اضطراب چهارده مرتبه با توجه و حضور قلبی بخوانید. و همچنین این ذکر را چهارده مرتبه به ظرف پر از آب پاک خوانده و از آن آب بنوشید تا اضطرابتان از بین برود و آرامش برسید.

روایت است از امام صادق ( ع) که فرموده اند: در شگفتم  برای کسی که از چهار چیز می ترسد، چگونه به چهار کلمه  پناه نمی برد!؟

فردی که ترس بر او غلبه کرده است، مداومت کند به ذکر « حسبنا الله  و نعم الوکیل»( ۱۷۱آل عمران)

فردی که اندوهگین است، مداومت کند به ذکر « لا اله انت سبحانک انی کنت من الظالمین » (۸۷ انبیا )

فردی که مورد حیله و مکر  قرار گرفته است، مداومت کند به ذکر« افوض امری الی الله ، ان الله بصیر بالعباد».(۴۴  غافر)

فردی که خواستار دنیا و زیبایی های دنیا است، مداومت کند به ذکر« ماشاءالله  لاحول و لاقوه الا بالله».(۳۹ کهف )

۱۷ روش مؤثر برای رهایی از استرس و فشار عصبی

فروشگاه قطعات آسانسور

مطالب مشابه